’da Eğitimcilerden ‘Haksız Görevlendirme’ Eylemi

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:27
Aydın’da Eğitimcilerden ‘Haksız Görevlendirme’ Eylemi
’da bir grup öğretmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde haksız yere yapıldığını iddia ettikleri görevlendirmelere tepki gösterdi.
Aydın’da Eğitim-İş ve Aktif Eğitim-Sen üyesi bir grup öğretmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde “Haksız yere sürgün edilen öğretmenler” konulu bir basın açıklaması yaptı. Etkinliğe Eğitim-İş Genel Sekreteri Mehmet Altıntop, Aktif Eğitim-Sen Aydın İl Temsilcisi Ömer Küçükgüldal ile Eğitim-İş ve Aktif Eğitim-Sen üyesi eğitimciler destek verdi. Öğretmenlerin eylemine CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın, CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnce ve sivil toplum örgütü temsilcileri de destek verdi.
Aydın’da hukuksuz ve haksız yere öğretmenlerin sürgün edildiğini öne süren Eğitim-İş Genel Sekreteri Altıntop, “Aydın Lisesi Rehber Öğretmenimiz Safinaz Karabudak ile Aydın Lisesi Müdür Yardımcısı Sakin Şahan’ın sürgünlerini yaşıyoruz. Sayın Valiye, bu konuda bir hukuksuz ve vicdansızlık yapılmakta olduğunu ifade etmek istiyoruz. Ancak Sayın Vali, vicdanının ve hukukun sesi yerine başka yerlerin sesine itibar ediyor ki; sürgünleri gerçekleştiriyor. Bizler hukuk içinde kalıp; bu haksızlığa karşı sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu haksız uygulamaları yapanlar da elbette hesap verecektir” dedi.
Öretmenler sık sık sendika değiştirmeleri konusunda baskı yapıldığını iddia eden Aktif Eğitim-Sen İl Temsilcisi Küçükgüldal da, “Bugün sendika olarak gerek şube müdürlüğü gerekse okul müdür ve müdür yardımcılığı gerekse de haksız yere soruşturma açılarak mağdur edilen birçok arkadaşımızın olduğunu söyleyebilirim. Herkes bu konuda müsterih olsun. Bunlarla ilgili yapılan haksızlıkları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de dahil olmak üzere her türlü hukuki platformda takip ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın’da Eğitimcilerden ‘Haksız Görevlendirme’ Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN