Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efeler Belediyesi Sağlık İşleri İlaçlama Kadrosunu Genişletiyor

Giriş Tarihi: 16.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 06:45
Efeler Belediyesi Sağlık İşleri İlaçlama Kadrosunu Genişletiyor
Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü 17 Mart’tan itibaren 42 kişiye çıkacak ilaçlama ekibi ile çalışmalarına ara vermeden devam edecek.
Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekibini genişleterek tüm ilçe sınırları içerisindeki vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Müdürlük bünyesinde 3 biyolog, 1 ziraat mühendisi ve 1 veteriner teknikerinden oluşan ilaçlama ekibi ile bugüne kadar okullarda ücretsiz ilaçlama, ücretli kapalı alan ilaçlaması, mücavir alan sınırları içerisinde kemirgen mücadelesi ve kaynak tespit çalışması gibi bir çok konuda hizmet vermekteydi. Uzman kadrosu ile bugüne kadar tüm ilçe halkının ihtiyaçlarına karşılık vermeye çalışan ekip 17 Mart’tan itibaren 42 kişiye çıkartılarak vatandaşların aksama yaşanmadan hizmet alması sağlanacak.
Yapılan çalışmalar arasında insan sağlığını direk ilgilendiren konuların başında da ilaçlamanın geldiğini belirten Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, "Yeni kurulan bir belediye olarak hemen hemen her alanda elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Yine bu çalışmaların bir örneği olan vektör çalışması kapsamında ilaçlama çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Eğer ilaçlama doğru yapılırsa ve etkin yapılırsa büyük oranda başarıyı sağlamış oluruz. Umarım vatandaşlarımız da yaz aylarında haşerelere maruz kalmadan bir yaz geçirmiş olurlar. Tek amacımız bu. Bunun oluşması içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. 17 Mart itibariyle de ilaçlama ekibimizi 5 kişiden 42 kişiye çıkartarak tüm ilçede hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efeler Belediyesi Sağlık İşleri İlaçlama Kadrosunu Genişletiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN