Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler Çanakkale Destanını Yaşadı

Giriş Tarihi: 18.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
Öğrenciler Çanakkale Destanını Yaşadı
Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri tüm yurtta değişik etkinliklerle kutlanırken, özel Muzaffer Ancın Koleji’nde öğrenciler adeta Çanakkale Destanı’nı yaşadılar. Okul bahçesinde temsili şehitlik oluşturulurken, öğrencilere Çanakkale Zaferi ve bağımsızlık ve özgürlüğün nasıl ve hangi şartlar altında elde edildiği anlatıldı.
Çanakkale Zaferi 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Aydın Özel Muzaffer Ancın Koleji’nde sergi açılıp ve temsili şehitlik oluşturuldu. Daha önce öğrencilerini Çanakkale Şehitliği’ni gezdiren okul idaresince öğrencilerde milli ruhun oluşması adına gerçekleştirilen sergiye öğrencilerin yanı sıra veliler de yoğun ilgi gösterdi. Program kapsamında okul korosu tarafından Çanakkale Türküleri’nden oluşan duygulu bir konser sunumu gerçekleşirken etkinlikte duygulu anlar yaşandı.
Okul olarak her yıl Çanakkale Zaferini değişik etkinliklerle kutlayıp Şehitleri andıklarını ancak bu yıl Çanakkale Zaferinin 100. Yılı dolayısıyla daha farklı bir etkinlik düzenlediklerini belirten Aydın Özel Muzaffer Ancın Koleji Müdür Yardımcısı Kenan Karagöz, “Çanakkale bir destandır, ruhtur. Bu ruhun kaybedilmemesi ve genç nesillere en iyi şekilde anlatılması gerekiyor. Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen, inanç, azim ve kararlılıkla vatanımızı düşman işgaline karşı korumak için tarihimizin altın sayfalarına yazdığı bir destanın iki kelime ile anlatılmasıdır. Çanakkale Zaferi, vatanın ve milletin, bekası ve mutluluğu için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce milli kahramanın, ilahi bir mücadele gücüdür. Çanakkale Savaşları yalnızca bir askeri başarı değil, izzeti nefsi ve haysiyeti ile oynanmak istenen bir milletin yüreği ile verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesidir. Bu savaş sıradan bir savaş değildir. Gençlerimize bugünün kıymetini en iyi Çanakkale Savaşı’nı ve ülkenin ne şartlarda bizlere emanet edildiğini anlatarak bildirebiliriz. Bu nedenle bu yıl Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliklerini bu şekilde gerçekleştirdik” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler Çanakkale Destanını Yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN