Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazilli Kaymakamlığı Şehit Ve Gazi Yakınlarına Yemek Verdi

Giriş Tarihi: 19.3.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 22:53
Nazilli Kaymakamlığı Şehit Ve Gazi Yakınlarına Yemek Verdi
Nazilli Kaymakamlığı, 18 Mart Çanakkale ve Şehitleri Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna yemek verdi.
Düzenlenen yemeğe Vali Yardımcısı Alper Faruk Güngör, Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü M. Ali Berksoy, İlçe Jandarma Komutanı Baki Deniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, Nazilli Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Bülent Dağ, Toplum Sağlık Merkezi Başkanı Hakan Derici, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Güven Eker, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, Dekan Etem Karakaya Nazilli Şehit Aileleri Derneği, Nazilli Muharip Gaziler Derneği, Meclis Üyeleri, Kurum ve Kuruluşların Daire Müdürleri ile Şehit ve Gazi yakınları katıldı.
Aydın Vali Yardımcısı Alper Faruk Güngör, "Şehitlerimizin bize yadigârı olan çok değerli şehit aileleri hepinize şehitlerimiz adına verdiğimiz yemeğe katıldığınız için teşekkür ederiz. Devletimizin bütünlüğü ve bayrağımızın dünya durdukça dalgalanması uğrunda milli değerlerimizin korunması uğrunda seve seve hayatını feda eden kahraman şehitlerimizin yakınlarıyla böyle bir araya gelmekten memnuniyet ve gurur duyduk" diye konuştu.
Aydın Vali Yardımcısı Alper Faruk Güngör, duygusal bir akşam yaşadıklarını kaydederek Şehit ailelerinin ve gazilerin her zaman baştancı olduğunu belirterek, “Vatan toprağını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimize minnet borcumuzu asla ödeyemeyiz. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanetidir. Şehit aileleri bizim baş tacımızdır. Gazilerimiz de göz bebeğimizdir” diyerek geceyi organize eden başta Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık yemeğe katılan şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları ile tek tek ilgilenerek hal ve hatırlarını sorarken Nazilli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen yemekte ikinci konuşmayı Nazilli Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Bülent Dağ yaptı. Bugün, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100.Yıldönümünü kutlamanın gururunu ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunun yaşamakta olduğunu belirten Nazilli Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Bülent Dağ ; “Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuştur. Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesidir.Çanakkale Savaşında, milletimiz, binlerce evladını şehit vermiştir. Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklâlimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Bugün; Dünyada Türk adının duyulduğu andan itibaren; bayrağımızı yeryüzünün her noktasında taşıyanların, üç kıt’ayı Türk Yurdu haline getirenlerin, Yurdumuzun semalarında, denizlerinde, Malazgirt’te, Kosova’da, Niğbolu’da, Yemen’de, Galiçya’da, Kafkasya’da, Sarıkamış’da, Çanakkale’de, Kocatepe’de, Kore’de, Kıbrıs’da, Irak’ta ve cennet ülkemizin her karışında Yüce Dini ve Milleti için şehadet şerbetini içen şehitlerimizin Hakka kavuştukları gündür. Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle; Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli Kaymakamlığı Şehit Ve Gazi Yakınlarına Yemek Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN