Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pilevneli Didim’de Kadınların Gönlünü Fethetti

Giriş Tarihi: 21.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Pilevneli Didim’de Kadınların Gönlünü Fethetti
ve çevresinde 2008 yılından bu yana yaklaşık 12 bin kadının işini kurup ekonomik özgürlüğüne kavuşmasını sağlayan Mikro Kredi Aydın Bölge Müdürü ve AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Demet Pilevneli, Didim’de kadınların kendi ayakları üzerinde durmaları amacıyla çalışma başlattı. Didim Kaymakamlığı’nda düzenlenen Kredi protokol töreninde kadınlarla bir araya gelen Ak Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Demet Pilevneli ‘Kadınların ekonomik bir güç haline gelmesi için çalıştıklarını ve bunu Aydın’ın her köşesine götüreceklerini’ söyledi.
Kredi Protokol İmza törenine Mikro Kredi Aydın Bölge Müdürü Demet Pilevneli ile birlikte Didim Kaymakamı İskender Yönden kredi alan kadınlar ve davetliler katıldı. Bir turizm bölgesi olmasına rağmen Didim’de yapılacak çok şeyin olduğunu dil getiren Kaymakam Yönden, “Özellikle sosyal ve ekonomik kalkınmanın proje tabanlı olması gerekir. Didim Kaymakamlığı olarak kadınların kendi ayakları üzerinde durması, ekonomik gücünün artması için herkese kapımız açık. Mikro Kredi Bölge Müdürü Demet Pilevneli’ye kadınlar için yaptığı çalışmalardan dolayı Didimli kadınlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.
“22 MİLYON 500 BİN TL KREDİ VERDİK”
Toplantıda 2008 yılından bu yana 22 milyon 500 bin TL kredi verdiklerini dile getiren ve her yerde kadının ekonomik gücünün artması için kadınların yanında olduklarını belirten Mikro Kredi Bölge Müdürü ve AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Demet Pilevneli, “Projelerle sürekli kalkınan ve gelişen bir Aydın hedefledik. Bugün burada Mikro Kredi olarak ismini andığımız projenin ilk başlangıcını bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın emriyle gerçekleştirdik. Yola çıktığımız günden itibaren kadına yönelik projelerimizle Aydın bölgesinde 12 bin Türkiye genelinde ise 65 bin kadına destek sağladık ve onların yükseldiğini görmek bizim en büyük sevincimiz” diye konuştu. .
En büyük hedeflerinden birinin mikro kredi kullanan kadınların ihracat yapar hale gelmeleri olduğunu belirten Mikro Kredi Bölge Müdürü ve AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Demet Pilevneli “Bir diğer hedefimiz de katma değeri yüksek satış noktaları kurmak. Bugün Kaymakamımız İskender Bey ile çok önemli projeler geliştirmek üzere istişare yaptı ve projelerimizin derhal başlangıcını yaparak ilk kredileri dağıttık. Önümüzde ki günlerde kadınlarımızın kendilerine sürekli pazar bulabildiği çok önemli fırsatlar sunan bir projeye imza atacağız” dedi.
“KADINLAR İÇİN GÖREV ALDIK TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”
Ak Parti teşkilatlarında 10 yılı aşkın süredir kadınlar için koştuklarını ve çözüm geliştirdiklerini ifade eden Demet Pilevneli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izinde 2023 hedeflerine tutku ve coşku ile çalışacaklarını söyledi. Pilevneli, “Burada bizim için önemli olan kadının kalkınmasıdır. Evine katkıda bulunmasının önünü açmaktır. Hangi partiden olduğunu hiç sormuyoruz, sorgulamıyoruz. Burada kredi verdiğimiz kadınlara sorduğumuz tek soru var Ne İş Yapacaksın? Katma değer oluşturan her işi destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Mikro adımlarla makro hedefleri gerçekleştiriyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pilevneli Didim’de Kadınların Gönlünü Fethetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN