Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Söke Belediyesinde İki Yeni İlaçlama Makinesi

Giriş Tarihi: 25.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 20:32
Söke Belediyesinde İki Yeni İlaçlama Makinesi
Halk sağlığını tehdit eden sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı bu yıl planlı ve entegre mücadelede kararlı olan Söke Belediyesi yeni makineler alarak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Söke Belediyesi makine parkına bir adet Mist Blower, bir adet de Termal Fog adı verilen iki adet makine kazandırıldı.
Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Sivrioğlu; “Eski belde ve köylerin bağlanması ile beraber genişleyen hizmet alanımızda vatandaşlarımızı daha sağlıklı bir çevrede yaşatmak istiyoruz. Bu nedenle bu yılki bütçemizde ilaçlama birimimize gerekli olacak yeni araç ve makine yatırımlarının kararını aldık. Bu yatırım kararının ilk adımı olarak aldığımız makineler ilçemize hayırlı olsun” dedi.
Konu ile ilgili teknik açıklamayı yapan Sağlık İşleri Müdürü Barış Değer ise “İlk etapta 2 makine aldık. Bunların birincisi Mist Blower. Bu makinenin 3 ayrı görevi var. Makine 40 metre uzağa tazyikli ilaç gönderebilme özelliğine sahip. Sivrisineklerin üreme alanları olan durgun sularda sıvı larvasit pulvarizasyon görevi yanı sıra, sivrisineklerin beslenme alanları olan yeşil bitki ve ağaçlara da ilaçlama yapabiliyor. İkinci makinemiz ise Termal Fog . Bu makine rogar ve ızgaralarda kışlak mücadelesi için sisleme yapıyor. Termal fogtan bir tane elimizde vardı fakat beldeler için bir tane daha alım ihtiyacı duyduk. Önümüzdeki günlerde de uçkun mücadelesi için 3 tane daha ULV cihazı alımını gerçekleştireceğiz” dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söke Belediyesinde İki Yeni İlaçlama Makinesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN