Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Algün; “Özel Okul Furyası Devlet Okullarına Zarar Vermesin”

Giriş Tarihi: 26.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Algün; “Özel Okul Furyası Devlet Okullarına Zarar Vermesin”
Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, dershanelerin kapatılması kararıyla Türkiye genelinde artan ve artacak özel okul sayılarına dikkati çekerek, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okulların getireceği sorunlara karşı tedbir alması gerekiyor” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın artmakta olan özel okullarla ilgili olarak çalışma yapması gerektiğini belirten Süleyman Algün, “Özel okul furyası devlet okullarına zarar vermesin. Dershanelerin kapanmasıyla birlikte devlet okullarındaki başarılı çocukların özel okullara gidecek olması devlet okullarına, ailelere ve öğrencilere zarar verecek. Öğrencilerin gittiği dershaneler ve yeni açılacak özel okullar çocuklarımıza özel kolejlerde eğitimin daha iyi olacağını, devlet okullarında bu şansı bulamayacaklarını dile getirerek hedefi olan ve başarı durumu iyi olan çocuklarımızı kendi okullarına kaydetmek için çaba harcayacak” dedi.
"BUGÜNLERİ ÇOK ARARIZ"
Hükümetin de konuyla ilgili acilen aileleri rahatlatacak açıklamalar yapması gerektiğini söyleyen Süleyman Algün, “Aileler dershaneye 3-4 bin TL parayı ödemekte zorlanırken ve bu paradan kurtulacağını düşünürken şimdi bu rakam 12 bin Tl’ye çıktı. Başta Hükümet ve Bakanlık olmak üzere İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz, okul yöneticilerimiz, öğretmenler, öğrenciler, sivil toplum örgütleri ve ailelerimiz bu sorunun ciddiyetinin farkına varmalı. Eğer bu sorunu görmezden gelip öğrencilerini özel okullara kaptırırsa öğretmenler de kalan ömürlerini ah ile vah ile geçirmeye hazır olsun. Çünkü, buna benzer sorunlarla 20 yıldır kaybettikçe kaybediyoruz. Belki ben ve benim gibi bazı aileler borçlanır kredi çeker çocuğunun eğitimi için harcar ama gelen kalan milyonlarca öğrencinin vebali hepimizin üzerinde olacaktır. Lütfen hep birlikte bu sorunu ortadan kaldıralım. Eğer bu süreç bir düzene girmezse bu işin sonu ‘eğitimin özelleşmesine’ gider ve yarınlarda bugünleri çok ararız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Algün; “Özel Okul Furyası Devlet Okullarına Zarar Vermesin”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN