Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASKİ’den Şahinciler’e Yeni İçme Suyu Kuyusu

Giriş Tarihi: 27.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
ASKİ’den Şahinciler’e Yeni İçme Suyu Kuyusu
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Koçarlı’ya bağlı Şahinciler Mahallesi’nde içme suyu çalışması yaptı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde yürüttüğü alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Yürütülen çalışmalar çerçevesinde mahallelerde yaşanan içme suyu sorunlarını mercek altına alan ASKİ ekipleri, gece gündüz demeden faaliyetlerini sürdürüyor.
İçme suyu sorunu yaşayan mahallelerden birisi de olan Koçarlı’ya bağlı Şahinciler idi. Mevcut tek içme suyu kuyusuna sahip Şahinciler Mahallesi’nde bir süredir yetersiz içme suyu sorunu yaşıyordu. Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri kendisine gelen talep üzerine mahalle için gereken ön incelemeleri hızlıca başlatıp bir yeni içme suyu kuyusu faaliyete geçirdi. ASKİ ekipleri, açılan yeni kuyudan içme suyu deposuna 500 metre 63 milimetreik polietilen boru kullanarak hat çekti. Hafta başı başlayan çalışmalar bugün tamamlanıp, yaşanan içme suyu sorunu ortadan kalkmış oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ’den Şahinciler’e Yeni İçme Suyu Kuyusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN