Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atıcılık Kupalarını Koyacak Yer Bulamıyor

Giriş Tarihi: 27.3.2015 08:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Aydın Atıcılık Kupalarını Koyacak Yer Bulamıyor
Türkiye Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasına en fazla sporcuyla katılan il olan , 12 Türkiye derecesiyle döndü.
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası, Mersin’in Erdemli ilçesinde yapıldı. Şampiyonaya Aydın’ı temsilen 24 sporcu katıldı. Aydın ili şampiyonaya en fazla sporcuyla katılan il unvanına sahip oldu. Aydın’ı temsil eden sporculardan 9’u Türkiye’nin ilk 15’ine girerek büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca takım kategorisinde 2 adet Türkiye 2’nciliği ve 1 adet Türkiye 3’üncülüğü kupası kazanıldı.
Genç Bayan Tüfekte 400 puan üzerinden Göksu Özge Arslan 390,5 puanla, Gökçe Simge Arslan 389,5 puanla bayanlar tüfek finalini atma hakkı elde etti. Göksu Özge Arslan, Gökçe Simge Arslan ve Dursun Emine Özel’den oluşan Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Genç Bayanlar Takımı, Tüfek Kategorisinde Türkiye 2’ncisi oldu. Eda Kılınç, Tuğçe Beşirli ve Ayşenaz Kulak’tan oluşan Aydın Atletik Spor Kulübü Takımı da, Yıldız Bayanlar kategorisinde Türkiye 2’nciliğini elde etti. Canay İmrek, Şenay İmrek ve Gülenay İmrek’ten oluşan Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Takımı ise Yıldız Bayanlar kategorisinde Türkiye 3’üncüsü oldu. Canay İmrek, aynı zamanda bireysel yapılan Yıldız Bayanlar Kategorisinde Türkiye 3’üncüsü oldu.
Başarılı sporcular, Atıcılık ve Avcılık İl Temsilcisi Cahit Oktav Sabancı ve Atıcılık Antrenörü Fatma Erdoğan ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın’ı makamında ziyaret ettiler. Sporcuları ve antrenörlerini kutlayan Akın, “Her zamanki gibi yine alışık olduğumuz başarılar hız kesmeden devam etmektedir. Ben Atıcılık ve Avcılık Branşı’nda Türkiye’de en başarılı il ve en fazla sporcuya sahip olan il olduğumuz için çok gururluyum. Şampiyonaya her zaman olduğu gibi yine rekor bir katılım sağladık. İl Müdürlüğü olarak sporcularımızın başarısı için elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. İyi ortamlarda antrenman yapıyorlar, kaliteli tüfek kullanıyorlar ve antrenörümüzün de büyük katkılarıyla başarıları elde ediyoruz. Kazanılan kupaları koyacak yer bulamıyorum. Makam odamdaki kupaların büyük bir bölümü Atıcılık ve Avcılık Branşına aittir. Öncelikle sporcularımıza, antrenörümüze, İl Temsilcimiz Cahit Oktav Sabancı’ya ve sporcularımızın özellikle ailelerine bu başarılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Atıcılık ve Avcılık İl Temsilcisi Cahit Oktav Sabancı da, “İl Müdürümüz Zeynel Bey’e çok teşekkür ederim. Bunu samimiyetimle söylüyorum ki Türkiye’de hiçbir ile yapılmayan destekleri İl Müdürümüz Atıcılık branşına yapmaktadır. Bizim bu başarılarımızın en büyük nedenlerinden biri de İl Müdürümüzün bizleri hep desteklemesidir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Atıcılık Kupalarını Koyacak Yer Bulamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN