Özakcan; "Ülke Genelinde Demokrasinin ’D’sindeyiz"

Giriş Tarihi: 29.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Özakcan; Ülke Genelinde Demokrasinin ’D’sindeyiz
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, CHP’de milletvekili adaylarını belirlemek üzere ülke genelinde gerçekleştirilen ön seçim için oyunu kullandı. Özakcan yaptığı açıklamada, "Ülke genelinde daha demokrasinin ’d’sindeyiz" dedi.
Cumhuriyet Halk Partili (CHP) üyeler milletvekilli adaylarını belirlemek amacıyla, bugün sandık başına gidiyor. Ülke genelinde gerçekleştirilen ön seçimler için il genelinde 18 aday adayı, milletvekili aday sıralamasında ön sıralarda yer almak için yarışıyor. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan eşi Gülay Özakcan ile birlikte Efeler ilçesindeki Yedieylül İlkokulu’nda oyunu kullandı. 1014 nolu sandıkta oy kullanan Özakcan ailesi seçim sonuçlarının Türkiye genelinde hayırlı olmasını diledi.
"ÜLKE GENELİNDE DEMOKRASİNİN ’D’SİNDEYİZ"
Oy kullanma işleminin ardından değerlendirmelerde bulunan M. Mesut Özakcan, "Türkiye genelinde demokrasi adına söz edecek olursak daha demokrasinin ’D’sindeyiz. Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işletildiği ülke ve yönetim yapımız malesef yok. Tabi parti içi demokrasiler adına da bu ön seçim olayı partili üyelerle bu şekilde gerçekleştiriliyor olması parti içi demokrasinin işletilmesi adına çok önemli bir uygulama. Yurttaşlarımız, partililerimiz kendi özgür iradeleri ile ortaya koydukları ölçüde demokrasi daha sağlıklı işler, seçim sonuçları daha sağlıklı hale gelir. Bu yönüyle bugün partimizde yaşanan bu ön seçimin partimize, arkadaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özakcan; "Ülke Genelinde Demokrasinin ’D’sindeyiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN