Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sökeli Öğrencilere Balık Ziyafeti

Giriş Tarihi: 4.4.2015 07:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Sökeli Öğrencilere Balık Ziyafeti
Türkiye’de balık tüketimini kişi başı 8 kilogramdan, 15 kilograma çıkarmayı hedefleyen Su Ürünleri Tanıtım Grubu, 2015 yılının ilk balık ekmek şenliğini Söke’de gerçekleştirdi.
Su Ürünleri Tanıtım Grubu ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Tanıtım Grubu (SUTAG) işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, yaklaşık bin öğrenciye balık ekmek dağıtımı yapılırken, yapılan sunumlarla son sınıf öğrencilerine balığın sağlık açısından önemi ile su ürünleri sektörü hakkında bilgiler verildi.
2011 yılından bu yana 20’yi aşkın okulda balık-ekmek şenliği düzenleyen Su Ürünleri Tanıtım Grubu, 2015 yılında da sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu defa Söke Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, bin öğrenciye balık ekmek dağıtımı yapıldı.
Balık yeme alışkanlığının her yaştaki gençlerimiz ve çocuklarımıza kazandırılması için Su Ürünleri Tanıtım Grubu’nun çalışmalarını sürdüreceğini belirten STG Başkanı Melih İşliel, “Sağlıklı nesiller için sağlıklı besinler tüketmek gerekiyor. Balık-ekmek şenliği bizim için çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi niteliğinde, çünkü çok sağlıklı bir besin olan balığın faydalarını geleceğimiz olan genç nesillere aktarmanın sağlıklı nesiller için çok önemli olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Türkiye’de kişi başı balık tüketimini en az 15 kilograma çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden İşliel, “Avrupa’da kişi başı 24 kilogram, Japonya’da 40 kilogram seviyesinde olan balık tüketimi Türkiye’de 8 kilogram. Son derece lezzetli ve sağlıklı bir ürün olan balığın tüketiminin artması için gerçekleştirdiğimiz tanıtım etkinliklere devam edeceğiz” diye konuştu.
Söz konusu etkinlikte ayrıca Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Tanıtım Grubu da üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere fakültelerinin ve sektörümüzün tanıtımını yaparken, Su Ürünleri Tanıtım Grubu ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından hazırlanan sunumlarla son sınıf öğrencileri su ürünleri sektörü ve balığın faydaları hakkında bilgilendirildi.
“HAFTADA İKİ GÜN BALIK, YAŞAM BOYU SAĞLIK”
Balık-ekmek şenliğinde, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği üye firmalarından temin edilen kaya levreği fileto, ekmek arası şekilde ikram edildi. Dağıtılan balık-ekmeğe öğrencilerin yoğun ilgisi olduğu gözlemlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sökeli Öğrencilere Balık Ziyafeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN