Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Fıstık Gibi İş”

Giriş Tarihi: 6.4.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
“Fıstık Gibi İş”
’ın sakin şehri ve pidenin anavatanı olarak bilinene Yörük Ali Efe’nin memleketi Yenipazar’da alternatif tat arayışları yeni iş alanları oluşturdu.
Çalışma ve iş bulma olanaklarının “Ekmek aslanın ağzından midesine indi” sözlerine inat fıstık gibi iş alanları da ortaya çıktı. Yenipazar ilçesinde kadınlar hem fıstık yiyip hem de fıstık soyarak fıstık gibi bir işle ekmek kazanıyorlar.
İlçede en önemli iş kollarından birinin pidecilik olduğunu ve her gün yüzlerce kişinin Yenipazar’a pide yemeye geldiğini belirten Mukaddes Özel ve Seval Türkoğlu isimli bayanlar fıstık soyarak ekmeklerini kazanıyorlar. İş yerleri olan pide fırının tahinli-fıstıklı tatlı pide çeşidine yönelik bir ürün geliştirdiğini ve bu tadın da çok beğenildiğini belirten Mukaddes Özel, “Pideyi çeşitlendirmek ve herkese uygun damak tadında sunmak amacıyla alternatif tatlar da oluşturuyoruz. Son denememiz olan fıstıklı tahinli tatlı pide çeşidimiz oldukça beğenildi. Fıstıklı pide beğenilince de biz kadınlara fıstık gibi bir iş ortamı doğdu. Bir yandan fıstık yiyoruz, bir yandan fıstık soyuyoruz bir yandan da işimizi yapmış oluyoruz” diyerek işlerinden memnun olduklarını belirtiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Fıstık Gibi İş”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN