Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Didim Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Didim Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı
Didim Belediye Meclisinin Nisan ayı Meclis toplantısının ikinci birleşimi Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında yapıldı. Toplantıda alınan karar doğrultusunda hayatını kaybeden Didim Belediyesi personelleri Muhsin Şengönül, Kadir Yılmaz ve Levent Bakay ile Soma Maden şehidi Erdal Demirel’in isimleri parkta yaşatılacak.
Didim Belediye Meclisinin Nisan ayı Meclis toplantısının ikinci birleşimi Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısına CHP grubundan Ercan Atasoy, Vedat Ege ve Celalettin Erol mazeretli DSP’li Mustafa Kıray ise mazeretsiz katılmadı.
3 gündem maddesiyle toplanan Meclis toplantısı öncesinde çocuk sürprizi yaşandı. AK Partili Didim Belediye Meclis Üyesi Seda Sarıbaş, meclis toplantısına 2 çocuğuyla katılmak zorunda kaldı. Çocuklarını okul ve kreşten aldığını ve meclise de yetişmek zorunda olduğunu belirten Sarıbaş, Başkan Atabay ve meclis üyelerinden özür diledi. Başkan Atabay ve meclis üyeleri de durumu tebessümle karşılarken, Annesiyle birlikte meclis sıralarına oturan Seda Sarıbaş’ın oğlu ve kızı sevimlilikleriyle meclisine neşesi oldu. Başkan Atabay esprili dille Seda Sarıbaş’a takılarak “Çocuklarınızı şimdiden siyasete alıştırıyorsunuz galiba” derken Sarıbaş’ta “Küçük yaşta öğrensinler” diye cevap verdi. AK Partili Sarıbaş hem annelik hem de siyasetin zor olduğunu gösterirken, azimli ve sabırla da her iki görevinin de kadınlarca yerine getirebileceğini de ispat etti.
MECLİS ONLARI UNUTMADI
Ardından gündeme geçildi Gündemin ilk maddesinde geçmiş yıllarda hayatını kaybeden Didim Belediyesi personellerinin isimlerinin parka verilmesi konusu görüşüldü. Buna göre hayatını kaybeden Didim Belediyesi personellerinden Muhsin Şengönül’ün Esra Karakaya Lisesinin karşısındaki parka, Kadir Yılmaz’ın Cumhuriyet Mahallesi Esentepe Caddesi ile Uğur Mumcu Caddesinin kesiştiği yerdeki parka, Levent Bakay’ın ise Esentepe Caddesi ile 1041 Sokağın kesiştiği yerdeki parklara isimlerinin verilmesine oy birliğiyle karar verildi.
Gündemin ikinci maddesinde ise Soma’daki Maden kazasında hayatını kaybeden ve ailesi Didim’de ikamet eden Erdal Demirel için Yeni Mahalle Selanik Caddesi ile Gonca Caddesinin kesiştiği yerdeki parka adının verilmesi oy birliğiyle karar verildi. Gündemin üçüncü maddesinde ise Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın İnşaatlardaki çatı katlarının beton yerine ahşap yada çelik yapılardan yapılmasıyla ilgili önerisi İmar Komisyonunun çalışmalarını tamamlamaması nedeniyle bir sonraki meclise oy birliğiyle ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Didim Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN