Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazillili Liseliler Avrupa’ya Açılıyor

Giriş Tarihi: 8.4.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 21:24
Nazillili Liseliler Avrupa’ya Açılıyor
’ın Nazilli 50. Yılı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Avrupa birliğinin projesi kapsamında Almanya’nın Köln şehrine gidiyor.
Nazilli 50. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde “Kobi’lerin verimliliğini artırmak için kalifiye eleman yetiştirme” projesi, 12 Nisan 2015 - 02 Mayıs 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde yapılacak. Nazilli 50. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yanı sıra Aydın Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Horsunlu çok programlı Anadolu Lisesi de yurtdışı hareketlilik faaliyetinde yer alacak. 23 öğrenci ve bu öğrencilere eşlik edecek 3 öğretmen Almanya’da eğitim ve staj faaliyetlerine katılacak. Proje katılımcıları eğitim ve staj faaliyetinin dışında, üretim işletmelerine ve maliyet bilgi sistemleri alanında eğitim verilen mesleki eğitim kurumlarına da düzenlenecek.
“KENDİLERİNİ GELİŞTİRME İMKÂNI YAKALADILAR”
Gerçekleştirmiş oldukları projenin öğrencilere çok büyük katkılar sağlayacağını okul müdürü Abdülmenaf Güzel, “Katılımcılarımız öncelikle Maliyet Muhasebesinin esasları, yasal düzenlemeleri, avantajları ve dezavantajları, uluslararası muhasebe ve finansal raporlama standartlarında yer alan düzenlemeleri, hangi iş kollarında nasıl gerçekleştirilebileceği, işletmelerin geleceğine sağladığı katkıları gibi hususlarda çok önemli bilgi edineceklerdir. Katılımcılarımız edinecekleri mesleki bilgi ve becerilerin dışında sosyal, kültürel ve dilsel anlamda da kendilerini geliştirme imkânı yakalayacaklardır” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazillili Liseliler Avrupa’ya Açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN