Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Didim’de Zabıta Esnafa Göz Açtırmıyor

Giriş Tarihi: 18.5.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 10:40
Didim’de Zabıta Esnafa Göz Açtırmıyor
’ın Didim ilçesinde oda ve meslek örgütlerinin temsilcilerinin de katılımıyla son şekli hazırlanan ve geçtiğimiz aylarda belediye meclisinde kabul edilen yaya yönetmeliği denetimleri sürüyor.
Uygulama kapsamında Cumhuriyet Caddesi, Şehit Rıdvan Çakır Caddesi, Atatürk Bulvarı gibi bölgelerde esnaflara yapılan tebligatların neticesinde, uygulama belediye zabıtaların denetiminde gerçekleştiriliyor.
Turizm sezon hazırlıkların sürdüğü ilçede belediye başkanı Ahmet Deniz Atabay, karalılıkla süründürülen uygulamada Kaymakamlık ve ilgili kurumlarla da işbirliği içerisinde olduklarını ifade etti.
Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Belediye Meclisinde kabul edilen “Didim ilçesi Yaya kaldırım yönetmeliği” uygulamada yanlış görünen hususların olduğunu savundu. Uygulama ilçe esnafında bir durgunluk yaşattığını ve esnaftan şikâyetler aldıklarını belirten Yıldırım, “Değerlendirmeler her bölge için ayrı ayrı yapılması gerekir. Tapu sınırlarında kalan çekme mesafeleri kat maliklerinin izni alınarak ilgili esnafın kullanması sağlanmalı. Fast Food ve benzeri işyerleri, lokanta ve pastane gibi değerlendirilirken, zincir marketlerin çekme mesafeleri içinde kullandıkları depo alanlar kaldırılmalı ve saçak mesafelerinin esnaf tarafından kullanılmasına müsaade edilmelidir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Didim’de Zabıta Esnafa Göz Açtırmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN