Söke 7 Ülkeden Öğrenci Ve Öğretmenlerini Ağırlıyor

Giriş Tarihi: 20.5.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 15:27
Söke 7 Ülkeden Öğrenci Ve Öğretmenlerini Ağırlıyor
AB Comenius Projesi kapsamında Söke’nin Felekşan Fırat İlkokulu, 7 değişik ülkeden gelen öğrencileri ağırlıyor. Proje kapsamında proje ortağı olan ülkelere ziyaret noktasında son durak Türkiye yani Söke oluyor.
Türkiye, Belçika, Fransa, İngiltere, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Estonya’nın içinde yer aldığı Türkçe adı “Avrupa İpin Ucunda” olan projenin son etkinliği Söke’de yapılıyor. Proje ortağı olan ülkelerden 28 öğrenci ve 21 öğretmen Söke’ye geldi. Söke Felekşan Fırat İlkokulu tarafından ağırlanan yabancı konuklar, Söke Belediyesi’ni de ziyaret etti. Proje koordinatör öğretmenlerinden Hatice Demir nezaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş’ı ziyaret eden heyet, proje hakkında bilgi verdiler.
Projenin kukla sanatının unutulmamasını sağlamak, kukla ile eğitimin yapılabileceğini aktarmak ayrıca eğitimde farklı tekniklerin geliştirilmesini sağlamak gibi amaçlarının olduğu belirtildi. Proje ortağı tüm ülkelerin öğrencileri tarafından hazırlanan kukla gösterilerinin Söke’de de sahneleneceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söke 7 Ülkeden Öğrenci Ve Öğretmenlerini Ağırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN