Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Özakcan El Sanatları Sergi Açılışına Katıldı

Giriş Tarihi: 16.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
Başkan Özakcan El Sanatları Sergi Açılışına Katıldı
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Gölhisar Mahallesi’nde Efeler Halk Eğitim Merkezi’nce açılan el sanatları kursunun yıl sonu sergi açılışına katıldı.
Efeler ilçesinin Gölhisar Mahallesi’nde Efeler Halk Eğitim Merkezi tarafından bayanlara yönelik açılan el sanatları kursuna katılan 12 kursiyer yıl sonu sergisi açtı. Gölhisar İlkokulu’nda açılan sergiye Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, başkan yardımcıları, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen, Efeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Pınarcı, kursiyerler ve davetliler katıldı.
"EL SANATLARI TOPLUMUN DUYGULARINI VE SANATSAL YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARTIR"
Sergi açılışı öncesi Gölhisar Anaokulu öğrencileri kısa bir gösteri yaptı. Öğrencilerinin gösterisinin ardından konuşan Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, "El sanatları insanlık tarihinin var oluşundan bugüne kadar yaşanmış etkinliklerden bir tanesidir. El sanatları insanların tabiat şartlarına göre ihtiyaçlarını karşılamak üzere ihtiyaç duyulmuş ve daha sonra yapılan çalışmalar, üretilen kıymetler, toplumun duygu, düşünce, hislerini ve sanatsal yeteneklerini de ortaya çıkartan bir şekle dönüşmüştür. Kursa katılarak güzel eserler ortaya çıkartan bayanlarımızı tebrik ediyor, sağlıkla bu güzellikleri nice günlerde birlikte paylaşmayı diliyorum" dedi.
Başkan Özakcan konuşmasının ardından diğer protokol üyeleri ile birlikte serginin açılışı kurdelesini keserek, kurs öğretmeni Kaya’dan el işleri hakkında bilgi aldı. Özakcan ve beraberindekiler sergi sonunda kursiyerlere kurs bitirme belgelerini vererek emeklerinden dolayı teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Özakcan El Sanatları Sergi Açılışına Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN