Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazilli Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik Örneği

Giriş Tarihi: 17.6.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 16:21
Nazilli Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik Örneği
Nazilli Belediyesi, Özgecan Aslan Kadın Dayanışma Evinde 115 öğrenciye İngilizce Eğitimi vererek gelişimlerine katkıda bulundu.
Nazilli Belediyesi Eğitime destek vermek amacıyla Özgecan Aslan Kadın Dayanışma Evi’nde çeşitli yaş gruplarından oluşan 115 öğrenciye İngilizce eğitimi verdi. Sekiz ay boyunca İngilizce Öğretmeni Duygu Taş tarafından 2. Sınıftan 8. Sınıfa kadar olan yaş gruplarına haftanın dört günü ücretsiz olarak İngilizce eğitiminin verildiği kursun ardından kursiyer öğrencilere Özgecan Aslan Kadın Dayanışma Evi’nde mezuniyet töreni düzendi. Kursiyer Öğrenciler İngilizce Kursu Katılım Belgelerini Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın elinden aldı.
Düzenlenen Mezuniyet programına Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir, Turan Mahallesi Muhtarı Serpil Akçasakız, kursiyer öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Belediye Başkanı Haluk Alıcık kursu derece ile tamamlayan öğrencileri Türkçe ve İngilizce hikâye kitapları ile ödüllendirdi.
Sosyal Belediyecilikte sınır tanımayan Nazilli Belediyesinin yaşlılar, çocuklar, gençler ile bayanlara verdiği önemi hatırlatan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılmış olan Kadın Dayanışma Evi’nin kuruluş amaçlarına uygun olarak hizmet vermeye devam ettiğini söyledi. Alıcık; “Kadın Dayanışma Evi Projesi hayata geçtiğinde İlçe ve çevresinde yaşayan kadınların kişisel gelişimlerini artırması, el sanatlarına olan ilgi ve ekonomiye katkı sağlanması için çeşitli eğitimler verilmesini amaçlamıştık. Bu amaçla bu güne kadar burada kadınlarımıza yönelik birçok eğitim ve kurs verdik. Şu ana kadar amaçlarına uygun şekilde çalışmaların yapıldığı Kadın Dayanışma Evi’nde bir de çocuklarımıza da yabancı dil öğrenme ve pekiştirme fırsatı sunduk. Belediyemize bağlı çalışan İngilizce eğitmenimiz sekiz ay boyunca İngilizce öğrenmek isteyen çocuklarımıza İngilizce kursu verdi. Velilerin de çok olumlu karşıladığı kursun öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlandığını düşünüyorum” ifadelerin kullandı.
Belediye Başkanı Haluk Alıcık programın sonunda İngilizce Öğretmeni Duygu Taş ve Turan Mahallesi Muhtarı Serpil Akçasakız’a çiçek takdim ederek çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik Örneği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN