Buharkent ‘İncir Festivali’ne Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 25.6.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 16:48
Buharkent ‘İncir Festivali’ne Hazırlanıyor
’ın Buharkent ilçesinde bu yıl 11.’si gerçekleştirilecek olan ‘Buharkent Taze İncir Festivali’ hazırlıkları sürüyor. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol daha önceki yıllarda iki gün süren festivalin bu yıl 4 gün süreceğini söyleyerek ilçe halkına müjdeyi verdi.
Geleneksel olarak düzenlenen İncir festivalini bu yıl 4 güne çıkararak organizasyona katılımı artırmayı amaçladıklarını ifade eden Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Bu sene dört güne çıkarttık daha büyük bir coşku içinde kutlansın, esnafımız daha çok kazansın, daha çok ziyaretçi gelsin diye. Buharkent’in taze incirinin tanıtımı daha üst noktada yapılsın istedik. Bu durum esnaf katılımını da vatandaş katılımını da arttıracaktır. Etkinliklerimiz çoğalacak ve etkinlikleri daha rahat bir ortamda sunma imkanına sahip olacağız. Festivali 6 Ağustos Perşembe günü başlatmayı düşünüyoruz" dedi.
SANATÇI FIRTINASI ESECEK
Bu sene çok farklı bir organizasyon hazırladıklarını söyleyen Mehmet Erol yaptıkları anket sonucuna göre Muazzez Ersoy ile anlaşma yaptıklarını belirtti. Geçen yıl Mustafa Ceceli konserindeki gibi Muazzez Ersoy konserine yoğun katılım beklediklerini dile getiren Erol, ayrıca Baha ve Küçük İbo olarak bilinen İbrahim Küçük’ün de festivale katılacak diğer sanatçılar olduğunu açıkladı. Konserlerle birlikte çok sayıda halk oyunları gösterileri olacağını dile getiren Erol voleybol turnuvası, şiir yarışması, fotoğraf yarışması, incir tatlısı yarışması, paintball etkinliği gibi çeşitli organizasyonların festivale renk katacağını ifade etti. Erol, hangi etkinliklerin ne zaman yapılacağını ve yapılacak diğer etkinliklere net olarak karar vermediklerini komitenin bu konularda çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Erol etkinliklerle ilgili şunları aktardı: " Geçen sene biz çıtayı çok yükseklere çıkartıp Mustafa Ceceli’yi getirmiştik. Pinhani Grubunu getirmiştik. Bu sene dört sanatçıyı halkımıza sunduk. Muazzez Ersoy birinci çıktı. Muazzez Ersoy’la anlaşma yapıldı. Cumartesi günkü sanatçı Baha. Pazar günü Muazzez Ersoy’dan önce Küçük İbo olarak bilinen İbrahim Küçük de sahne alacak. Halkımız tabi sanatçıların kimler olduğunu önemsiyor. Sanatçının etkisi çok. Mustafa Ceceli konserinde 20 bin civarında katılım vardı. Alan yetmemişti. Bu sene Muazzez Ersoy’la da aynı kalabalığa ulaşacağız diye düşünüyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buharkent ‘İncir Festivali’ne Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN