Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da İstihdam Garantili Gaz Altı Kaynakçılığı Kursu Açılıyor

Giriş Tarihi: 27.6.2015 03:48 Güncelleme Tarihi: 27.6.2015 05:02
Aydın’da İstihdam Garantili Gaz Altı Kaynakçılığı Kursu Açılıyor
Çalışma ve İş kurumu İl Müdürlüğü ile Ok Kardeşler işbirliğinde istihdam garantili gaz altı kaynakçılığı kursu düzenlenecek.
Aydın ilini kapsayan işgücü piyasası araştırmasında, eleman temininde güçlük çekilen mesleklerinden biri olan Gaz Altı Kaynakçılığı mesleğinde 20 kişilik istihdam garantili kurs düzenlenecek. Kurs haftada 6 gün, 35 fiili gün yapılacak olup, 1 Temmuz-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Kursa katılanlara cep harçlığı olarak günlük 25 TL verilecek olup, sosyal güvencesi olmayan kursiyerlerin Genel Sağlık Sigortası primleri İŞKUR tarafından karşılanacak. İşsizlik ödeneği alanlar, kursiyer olarak seçilmeleri durumunda ödenekleri kesilmeyerek devam edecek. Ayrıca kursu tamamlayan kursiyerlere İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi de verilecek
29 HAZİRAN’DA MÜLAKAT YAPILACAK
UMEM kapsamında Ok Kardeşler Treyler A.Ş. işbirliği ile düzenlenecek olan kursa İŞKUR’a kayıtlı 18-40 yaş arası işsizler katılabilecek. Kurs sonunda kursiyerler den en az yüzde 50’si Ok Kardeşler Treyler AŞ’de istihdam edilecek. Kursa katılmak isteyenler 29 Haziran Pazartesi günü saat 10.00’da İŞKUR İl Müdürlüğü’nde yapılacak olan mülakatlara katılmaları gerekiyor.
“İŞSİZLERİ KURUMUMUZA DAVET EDİYORUZ”
Düzenlenecek olan kaynakçılık kursu ile işgücü piyasasının nitelikli çalışan ihtiyacının azaltılmasını amaçladıklarını kaydeden Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi Terzi, “İşsizlerin iş sahibi olması ve bu vesileyle Aydın’da işverenlerin kalifiye eleman sıkıntısını çözmek için istihdam garantili kurslar düzenliyoruz. Kurslara olan ilginin artması için tüm işverenlerden, kamu kurumlarından ve sivil toplum kuruluşlarından ilgi ve destek bekliyoruz. Meslek sahibi olarak iş edinmek isteyen işsizleri kurumumuza davet ediyoruz. Açılacak bu kurslarla işverenler nitelikli eleman kazanmalarının yanı sıra, kursiyerlerin istihdam edildiğinde 6111 sayılı Kanunla getirilen prim teşviklerinden 42 aya kadar faydalanabilecekler” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın’da İstihdam Garantili Gaz Altı Kaynakçılığı Kursu Açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN