Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İHH, Ramazan Ayında Halkı Bilinçlendiriyor

Giriş Tarihi: 3.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Aydın İHH, Ramazan Ayında Halkı Bilinçlendiriyor
İHH İnsani Yardım Vakfı Şubesi, “Kardeşçe Paylaşalım, Vakit Ramazan” sloganıyla açtığı standa vatandaşları Ramazan ayı ve İHH’nin çalışmaları hakkında bilgilendiriyor.
İHH Aydın Şubesi, Ramazan ayı nedeniyle Efeler ilçesinde bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonu önünde tanıtım standı açtı. , “Kardeşçe Paylaşalım, Vakit Ramazan” sloganıyla Ramazan ayı soyunca 14.00-23.00 saatleri arasında hizmet verecek olan stantta Ramazan ayı hakkında bilinmeyenler ve İHH’nin çalışmalarının tanıtımı yapılıyor. Ayrıca, İHH aracılığıyla yardımda bulunmak isteyenlerin bağışları kabul ediliyor. İHH Yardım Standında zekat, fitre, fidye, adak akika, yetim giydirme ve iftar verme gibi yardımlara da aracılık ediliyor.
Standın temel amacının insanları Ramazan ayı ve İHH İnsani Yardım Vakfı hakkında bilgilendirmek olduğunu ifade eden İHH Aydın Şube Başkanı Muzaffer Arslan, “Biz İHH olarak dünyada 120 ülkede ve Türkiye’de ise 70 farklı ilimizde çalışmalar yapmaktayız. İhtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere gıda, kıyafet, yakacak ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını temin etmeye çalışıyoruz. Bunun haricinde yurt dışında da çeşitli faaliyetler yürütüyoruz. Amacımız öncelikle Müslümanlar ve farklı ülkelerdeki gayrimüslim ihtiyaç sahiplerine gücümüz yettiğince yardım yaparak ihtiyaçlarını karşılamak. Ayrıca bu standa Ramazan ayı hakkında bilinmeyenler veya yanlış bilinler ile Peygamberimizi ve Rabbimizi tanıtacak eğitimler veriyoruz. Standa hayırsever vatandaşlarımızın zekat, fitre, fidye, adak akika, yetim giydirme ve iftar verme gibi yardımlarını da kabul ediyoruz. Bu yıl ‘Kardeşçe Paylaşalım, Vakit Ramazan’ sloganıyla yola çıktığımız standımızda binlerce kardeşimizle birlikte Ramazanın havasını teneffüs etmek istiyoruz. Biz yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize el uzatmak, onlara destek vermek ve de onlarla birlikte bu Ramazanı daha da güzel geçirmek gayret gösteriyoruz. Bizler hayırsever ve duyarlı vatandaşlarımızın bu konuda destek göstereceğini umuyoruz. İnşallah geçen yıllara oranla daha çok insanımıza ve kardeşimize ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın İHH, Ramazan Ayında Halkı Bilinçlendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN