Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ve Mahalle Sakinleri Boş Vakıf Arazisine Otopark İstemiyor

Giriş Tarihi: 4.7.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ve Mahalle Sakinleri Boş Vakıf Arazisine Otopark İstemiyor
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Ören ve bazı mahalle sakinleri Vakıflara hibe edilen 1952 ve 1957 sokağının kesiştiği boş arazide yapılması planlanan otopark çalışmalarının durdurulmasını istedi.
Cumhuriyet Mahallesi 1952 sokak üzerinde bulunan ve 60 yıl önce mülk sahibi tarafından vakıflara hibe edilmiş olan 3-4 dönülük arsaya Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 katlı otopark izni verilmesine mahalle sakinleri tepki gösterdi. Mahalle muhtarı Ahmet Ören ile birlikte arsada toplanıp karara tepki gösteren mahalle sakinleri adına açıklama yapan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Ören durumdan herkesin şikayetçi olduğunu iddia ederek "Bu arsanın sahibi zamanında burayı vakıflara hibe etmiş. Hibe ederken burayı cami veya bir hayır kurumu olmasını amaçlamış. Bağışı yapan kişi hayata gözlerini yumduktan sonra vakıflar buranın değerlendirilmesi konusunda yıllarca belediye başkanları ile iletişim kurmuşlar ve hiçbir belediye başkanı araziyi bağışlayanın talebi ve proje dışına çıkmak istemediği için arazi yıllarca bu şekilde boş kaldı. Ancak Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi burayı otopark imarına izin verdi ve Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayanları cezalandırdı. Mahallemizin cehenneme dönmesini istemiyoruz, buraya gece gündüz vakitsiz zamanlarda araçlar girip çıkacak, her yer toz, toprak, zehirli gaz dolacak, nefes alacak alan kalmayacak. Çocuklarımızın oyun alanları kalmayacak. Biz çocuklarımıza park alanı, yeşillik alan istiyoruz" diye konuştu.
Muhtarın arkasında olduklarını ve durumdan şikayetçi olduklarını belirten bazı mahalle sakinleri muhtarlarına desteklediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ve Mahalle Sakinleri Boş Vakıf Arazisine Otopark İstemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN