Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuşadası’nda Kadına Şiddete Karşı Yenilikçi Drama

Giriş Tarihi: 8.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Kuşadası’nda Kadına Şiddete Karşı Yenilikçi Drama
Kuşadası Belediyesi, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu işbirliği ile şiddet mağduru kadınların yenilikçi drama yoluyla bilinçlendirilmesi amacıyla eğitim çalışmasına başladı.
Kuşadası Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ile birlikte yürütülen eğitim çalışması kapsamında 30 kadına 3 hafta boyunca yenilikçi drama teknikleri aracılığıyla verilecek eğitimle, kadınların bireysel gelişimi ve şiddete karşı bilinçlendirilmeleri hedefleniyor.
Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu tarafından Avrupa Birliği Hibe Programları kapsamında sürdürülen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yararlanıcısı olduğu "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK’ların Kapasitesinin Güçlendirilmesi” başlığı altında hazırlanan “Değişim Atölyesi” projesi kapsamında Kuşadası’nda drama çalışmaları başladı.
Değişim Atölyesi ile ilgili olarak Kuşadası Belediyesi Erkan Yücel Sahnesi’nde bir tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Proje Koordinatörü Psikolog Şebnem Dal Üzülmez, Değişim Atölyesi İzmir İl Koordinatörü Sema Özay ile Çağdaş Drama Derneği’nden drama eğitmeni Ayşenur Dağyoran katıldı.
Proje Koordinatörü Şebnem Dal Üzülmez ise kadın olmanın yaşamda şiddetle bir biçimde karşı karşıya kalmak anlamına geldiğini söyledi. Kadına karşı şiddetle mücadelede klasik bilinçlendirme yöntemlerinin yetersiz kaldığına dikkat çeken Üzülmez, “Çağdaş Drama Derneği’nin katkılarıyla yenilikçi drama tekniklerinden yararlanarak, kadınların maruz kaldıkları şiddet nedeniyle yitirdikleri benlik duygularını ve özsaygılarını geri kazandırarak kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla sürdürdüğümüz projenin faydalı olacağına inanıyor ve destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadası’nda Kadına Şiddete Karşı Yenilikçi Drama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN