Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Özakcan İftar Sofralarında Vatandaşlarla Buluşuyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Başkan Özakcan İftar Sofralarında Vatandaşlarla Buluşuyor
Efeler Belediyesi ilçe genelinde kurduğu iftar sofraları ile Ramazan ayında vatandaşlara hizmet veriyor.
Efeler Belediyesi’nce Ramazan ayı boyunca 48 mahallede verileceği duyurulan iftar yemeklerine Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan ailesi ile birlikte katılarak, iftar sonrası vatandaşların sorunlarını dinliyor. Bu yıl iftar sofralarında 16 bin kişiye ulaşacak olan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, özellikle yaşlı ve çocuklardan yoğun ilgi görüyor.
Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında iftar sofrası kuran Efeler Belediyesi, bu yıl da ilçede yaşayan vatandaşları iftar sofrasında buluşturmaya devam ediyor. Her gün ilçenin farklı noktalarında kurulan iftar sofralarında bir araya gelen vatandaşlar, Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan ile birlikte oruç açıyor.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, her gün 3 çeşit yemek verilen iftar sofralarında, birlik ve beraberliğin en güzel örnekleri sergileniyor. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ın Ramazanın ilk gününden beri ailesi ile birlikte katıldığı ve vatandaşlarla birlikte oruç açtığı iftar sofralarında vatandaşlar; “Başkanımızla birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullanıyorlar.
“GÜZELLİKLERİ PAYLAŞIYORUZ”
Ramazan ayının paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunu belirten Başkan Özakcan;” Ramazan ayını ilk idrak ettiğimiz ilk günden beri bir mahallemizde kurulan iftar sorasında vatandaşlarımızla birlikte orucumuzu açıyoruz. Bazen iki mahallemizde iftar sofrası kurduğumuz oluyor. O zaman da, mahallemizin birinde vatandaşlarla birlikte orucumuzu açıyor, diğer mahallemizde de çay-kahvemizi içiyor ve vatandaşlarımızla birlikte oluyoruz. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor. Mahallelerimizde kurduğumuz iftar sofralarında Ramazanın bütün güzelliklerini yaşıyoruz, yediden yetmişe bu güzellikleri paylaşıyoruz” dedi.
Belediye olarak imkanlar ölçüsünde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olmaya gayret ettiklerini söyleyen ve iftar sonrası vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Başkan Özakcan, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları, özellikle de çocukları kırmıyor.
“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ PEKİŞİYOR”
İftar sofralarında Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan ile bir araya gelmenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten vatandaşlar; “ Başkanımız her zaman bizimle birlikte oldu. Belediyenin hazırlamış olduğu iftar sofralarında birbirimizle uzun süredir görüşemediğimiz dostlarımızla görüşüyor, yeni dostlarla tanışmalar yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimiz pekişiyor. Başkanımıza buradan bizlere kendisiyle iftar yapmanın mutluluğunu yaşattığı için teşekkür ediyoruz” dediler.
İftar sonrası ise engelli ve yakınlarına Ramazanın yaz aylarına geldiği bu günlerde, susuzluğu gideren, serinlik veren kar helvası ikram ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Özakcan İftar Sofralarında Vatandaşlarla Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN