Doğa Eğitim Merkezine Kavuşuyor

Giriş Tarihi: 13.7.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 10:40
Aydın Doğa Eğitim Merkezine Kavuşuyor
Orman ve Su İşleri Bakanlığı İl Şube Müdürü Nihat Andaç, kendi konseptinde Türkiye’de ilk olan ‘Aydın Doğa Eğitim Merkezi’nin yeni eğitim yılında hizmet vermeye başlayacağını belirtti.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Aydın İl Şube Müdürlüğü’nce 2014 yılı içerisinde yapımına başlanan ‘Aydın Doğa Eğitim Merkezi’, son aşamaya geldi. Merkez, 2015-2016 eğitim öğretim sezonu ile birlikte hizmete girecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan İl Şube Müdürü Nihat Andaç, Aydın Doğa Eğitim Merkezi’nin ülke genelinde bu konseptte ilk olan bir proje olduğunu söyledi. Şube müdürlüğü binasında hizmet verecek olan merkezde ağırlıklı olarak okul dönemi çocuklarına hizmet verileceğini belirten Andaç, “Aydın Doğa Eğitim Merkezi, kalan eksiklerin tamamlanması ile birlikte yeni eğitim öğretim sezonunda hizmete girecek. Doğa Eğitim Merkezinde çocuklara doğa sevgisi ve koruma anlayışının geliştirilmesi yönünde eğitimler verilecek. Bu eğitimi verirken mümkün olduğunca çocukların ilgisini çekecek materyaller ve sunumlar kullanılacak. Proje ile doğa teması üzerinde farkındalık oluşturularak bunun küçük yaşlardan itibaren belleklere kazınması ve gelecek kuşaklara da bu bilincin aktarılmasını amaçlıyoruz” dedi.
Müdürlük olarak her yıl yapılan eğitim programları ile il ve ilçe merkezlerindeki okullara giderek doğa ve çevre üzerine eğitimler verdiklerini belirten Nihat Andaç, “Ancak önümüzde ki eğitim sezonu ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü ile eşgüdümlü olarak programlar belirleyip çocuklarımızı belirli günlerde burada misafir edip bu eğitimleri burada vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğa Eğitim Merkezine Kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN