Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efeler’de 1500 Aileye Ramazan Yardımı Yapıldı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Efeler’de 1500 Aileye Ramazan Yardımı Yapıldı
Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, Ramazan ayında bin 500 ihtiyaç sahibi aileye 225 bin TL maddi yardım yapıldığını belirtti.
Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, Ramazan yardımlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca Ramazan ayı münasebetiyle maddi imkansızlıklar içinde bulunan fakir muhtaç kişilere temel ihtiyaçlarını temin edebilmeleri amacıyla destek verilmektedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kurulunun almış olduğu ilke kararı gereği ekonomik sosyal yoksunluk içindeki ailelerin gıda beslenme gibi gereksinimleri için vakıflarımıza kaynak aktarılmaktadır. Bu çerçevede Ramazan ayı münasebetiyle fondan Efeler ilçe SYD Vakıfımıza ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılmak üzere 176 bin 219 TL kaynak aktarılmıştır. Vakfımızca gönderilen ödeneğe öz kaynaklarından da 48 bin 781 TL ilave edilmek suretiyle toplam 225 bin TL aile başına 150TL olarak bin 500 kişiye nakit yardımı yapılmıştır. Bu kapsamda; ekonomik sosyal yoksunluk içindeki ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla gereken katkı sağlanmış ve doğrudan Ziraat Bankasında bulunan hesaplarına aktarılmıştır” dedi.
Devletin her zaman olduğu gibi bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadığını ifade eden Kaymakam Sevgili, “Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sürdürdüğümüz yardım faaliyetlerimiz, bundan sonraki süreçte de aynı hassasiyetle devam edecektir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efeler’de 1500 Aileye Ramazan Yardımı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN