Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASKİ, Çine’de Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 14.7.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 10:58
ASKİ, Çine’de Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla il genelinde başlayan büyük alt yapı hamlesi kapsamında Çine’de yatırımlarına devam ediyor.
Mahalle statüsü kazanan köylerde yılları deviren sorunları birer birer ortadan kaldıran ASKİ, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Soğukoluk Mahallesi Emirler mevkiinde uzunca zamandır suyun yetersiz gelmesi sebebiyle içme suyu sorunu yaşayan vatandaşların imdadına ASKİ yetişti. 3 bin 200 metrelik isale hattında takviye ve kapasite artırımı yapan ekipler sorunu ortadan kaldırdı. Debi artışının yanı sıra içme suyu deposunda bakım ve yenileme çalışmaları da yapılarak elektrik panoları elden geçirildi. Öte yandan bir diğer çalışma da yine mahallenin Yağcılar mevkiinde memba suyu kaynağında kaptaj çalışması yapıldı. İçme suyu hattı yenilendi ve kapasite artırımı sağlandı. Mevkiinde yaşayan vatandaşların su sorunları giderildi. Çalışmaların hızla sürdüğü yerlerden Camızağlı’da bin 800 metrelik isale hattı döşendi. İlave ve yenileme çalışmaları ile hem daha sağlıklı hem de sorunsuz içme suyuna kavuşan mahalleli Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini iletti. Öte yandan içme suyu çalışmaları kapsamında bir diğer mevki olan Tepeköy’de de mevcut içme suyu hattında bakım ve yenileme çalışmaları yapıldı, su deposu temizlenerek elektrik pano ve dalgıç bakımları gerçekleştirildi. İbrahim Kavağı mahallesinde de aynı şekilde içme suyu çalışmaları yapıldı. Çalışmalar kapsamında 250 metre yenileme yapıldı. Sağlıklı içme suyu çalışmaları kapsamında Merkez Hamitabat Mahallesi’nde yapılan çalışmada asbest boru tespit edilerek değiştirildi yerine sağlıklı ve uzun ömürlü polietilen boru kullanıldı.
İÇME SUYU ÇALIŞMALARININ YANISIRA KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU ÇALIŞMALARI DA SÜRÜYOR
Büyükşehir yasası kapsamında mahalle statüsü kazanan köylerde sürdürülen yoğun çalışmalar yalnızca içme suyu ile sınırlı kalmayıp kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmaları çerçevesinde de devam ediyor. Sarıoğlu Mahallesi Menderes Bulvarı üzerinde sürdürülen kanalizasyon hattı çalışması tamamlandı. 600 metre uzunluğunda ki çalışmada 200mm beton boru kullanıldı. Parsel bacaları ile abone bağlantıları yapılıp ilçenin en işlek yerlerinden olan bulvar üzerinde kanalizasyon hattı sorunu ortadan kalkmış oldu. Merkezde yürütülen çalışmalar Sarıoğlu Mahallesi ile sınırlı kalmayıp Çine Belediyesi Sosyal Tesisleri civarında yer alan mevkide vatandaşlardan gelen talep üzerine ilave kanalizasyon hattı ve yenileme çalışmaları yapıldı. 220 metre uzunluğundaki hat kısa zaman içerisinde tamamlandı. ASKİ Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı alt yapı çalışmalarının diğer ayağı da Kavşit, Mutaflar ve Şevketiye idi. Şevketiye Mahallesi’nde meydana gelen göçük tamir edildi. 220 metre kanalizasyon çalışması yapılarak eskiyen hat yenilendi. 200 mm’lik koruge boru ile vatandaşlar daha uzun ömürlü bir hatta sahip oldular. Öte yandan çalışmaların bir diğer ayağı da Kavşit ve Mutaflar’dı. ASKİ ekipleri Kavşit’te 220 metre kanalizasyon 150 metre yağmur suyu, Mutaflarda ise 180 metre kanalizasyon hattı çalışması yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ, Çine’de Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN