Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da 15 Adet Tatlı Suya 172 Bin 500 Adet Yavru Sazan Bırakıldı

Giriş Tarihi: 15.7.2015 08:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Aydın’da 15 Adet Tatlı Suya 172 Bin 500 Adet Yavru Sazan Bırakıldı
Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanlığı tarafından İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne tahsis edilen 172 bin 500 adet pullu sazan yavrusu Aydın’ın çeşitli yerlerindeki tatlı sulara bırakıldı.
Sportif avcılığı geliştirmek, balık tüketimini arttırmak ve yöre ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla kaynağa bırakılan yavru balıklar en az 3 yıl kadar süre içinde avlanmaması gerekiyor. Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü’nün Kepez tesislerinden özenli bir şekilde Aydın’a getirilen sazan yavruları
Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Yenipazar, Çine, Koçarlı, Kuyucak, Nazilli ve Söke ilçelerindeki 15 adet azmak, göl ve gölete bırakıldı. Balıklandırma programında yer alan ve Yenipazar İlçemizde bulunan Dip Gölü’ne yavru balıklar törenle bırakılırken törene, Yenipazar Kaymakamı Hakan Özarslan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Bircan, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, İlçe Tarım Müdürü V. İsmail Özen, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ertuğrul Polat katıldı.
YASAL AVLANMA BOYU 40 CM OLAN SAZANLAR 3 YILDA OLGUNLAŞIYOR
Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, balıklandırma yapılan alanların çevresinde yaşayan vatandaşlara önemli görevler düştüğünü söyleyerek kaynağa bırakılan balıkların en az 3 yıl süreyle avlanmaması, bu süreyi geçiren balıkların yasal boyda avlanmaları (40 cm) ve 3/2 numaralı Amatör Amaçlı Avcılığı Düzenleyen Tebliğ ile belirlenmiş diğer yasal yükümlülüklere uyulması zorunluluğu olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın’da 15 Adet Tatlı Suya 172 Bin 500 Adet Yavru Sazan Bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN