Kuşadalı Sporcular Elbruz Dağı’nda

Giriş Tarihi: 15.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Kuşadalı Sporcular Elbruz Dağı’nda
Kuşadası Dağcılık İhtisas ve Spor Kulübü (KUDAK) sporcuları Rusya’da bulunan Elbruz dağına tırmandı.
Kuşadası Belediyesi tarafından desteklenen KUDAK sporcuları Mustafa Aksoy, Kamil Kaymaz ve Aslı Alkış zorlu hava şartlarına rağmen Avrupa’nın en yüksek noktası olan 5642 metre yüksekliğindeki Elbruz Dağı’na başarılı bir tırmanış gerçekleştirdi.
Kuşadası, ve Türkiye’yi temsil eden sporculardan Kamil Kaymaz, gerçekleştirdikleri ilk denemelerinde Rus dağcılarla zirveye ulaşırken, sağlık sorunları nedeniyle ana kampa dönen Aslı Alkış ve Mustafa Aksoy, ikinci denemelerinde zirveye ulaştı. Farklı tarihlerde de olsa KUDAK sporcuları başarılı bir şekilde zirveye ulaşarak hedeflerini gerçekleştirdiler. Araştırmalara göre kulüp sporcularından Aslı Alkış (19) zirveye ulaşan en genç Türk kadın sporcu oldu. Daha önce Ağrı dağı, Afrika’daki Kilimanjaro dağı ve Gürcistan’daki Kazbek dağına tırmanan Alkış, bu tırmanışını da tamamlayarak başarılarına bir yenisini ekledi.
Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Remax Pasha’nın desteğiyle gerçekleşen tırmanış yaklaşık bir gün sürdü. Kuşadalı dağcı Aslı Alkış, “İlk denememde elimden geleni yaptım fakat bazı sağlık problemleri yaşadığım için geri dönmek zorunda kaldım. Bununla beraber antrenörüm beni yalnız bırakmayarak bir şans daha sundu ve ikinci denememde zirveye ulaştık. İkinci tırmanışımda da çok zorlandım, daha fazla antrenmana ihtiyacım olduğunu anladım. Bana destek olan kurumlara ve herkese tekrar teşekkür ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadalı Sporcular Elbruz Dağı’nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN