Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuşadası’nda "Tabulara Karşı Sanat" Sergisi

Giriş Tarihi: 15.7.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Kuşadası’nda Tabulara Karşı Sanat Sergisi
Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi, 10 resim ve heykel sanatçısının tabulara karşı tavrını yansıtan ve “Taboo” ismini taşıyan karma sergiye ev sahipliği yapmaya başladı.
Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan "Taboo" isimli sergi, İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen bir kokteylle Kuşadalıların beğenisine sunuldu. Açılış kokteyline çok sayıda sanatseverin yanı sıra Kuşadası Belediyesi Kültür ve Sanat Koordinatörü Nurten Helik katıldı.
Sergi sözcüsü sanatçı Serdar Yörük açılışta yaptığı konuşmada, Taboo sergisini Kuşadalılarla buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek "Tabu, bildiğiniz üzere sosyal yasaklar anlamına geliyor. Biz de sanatçılarımızın eserleriyle tabulara karşı tavrımızı belli etmek istedik. Verimli bir sergi olduğuna inanıyorum. Bize bu olanağı sağladıkları için Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.
İlk defa İzmir İş Bankası Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşan "Taboo" sergisi bir hafta boyunca Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadası’nda "Tabulara Karşı Sanat" Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN