Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu Caddede Kaldırımları İnsanlardan Çok Araçlar Kullanıyor

Giriş Tarihi: 20.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Bu Caddede Kaldırımları İnsanlardan Çok Araçlar Kullanıyor
’ın Efeler ilçesinde görme engelliler için yapılan yürüyüş yoluna park eden sürücülerin duyarsızlığı, ilçe halkının tepkisine neden oldu.
Efeler ilçesi Cuma Mahallesi Egemenlik Bulvarı Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılarak yenilenmiş ve görme engelliler için yürüyüş alanları oluşturulmuştu. Yapılan yeni düzenleme ile alçaltılan kaldırımlar sürücüler tarafından park alanı olarak kullanılmaya başlanılınca, mahalle halkı duruma tepki gösterdi.
"KALDIRIMLAR ARAÇLARIN DEĞİL, İNSANLARINDIR"
Araçların yol yerine kaldırıma park ettiğini ifade eden mahalle sakinleri, "Sürücüler yolun kenarına park etmek yerine araçlarını kaldırıma çıkartarak yola dik olarak park ediyorlar. Aydın Büyükşehir Belediyesi bu yolun ve kaldırımların genişletilmesi için çalışma yapmıştı ancak bu hatalı parklar yüzünden kaldırımlarımız araçlar tarafından işgal ediliyor. Belediyemizin hizmetini kötü yönde kullanıyorlar. Kaldırımlar araçların değil, insanlarındır" ifadelerini kullandılar.
"GÖRME ENGELLİLERE BİR ENGEL DE ARAÇLAR OLUYOR"
Görme engellilerin rahatça şehir içerisinde dolaşmaları için kaldırımlara döşenen yürüyüş yollarını da işgal eden araçlar için yetkili makamlardan yardım beklediklerini söyleyen mahalle sakinleri, "Bu yollar engelli vatandaşlarımızın şehir içerisinde rahatça yürümeleri ve yönlerini bulmaları için yapıldı. Ancak çoğu duyarsız sürücü araçlarını kaldırıma çıkarttığı yetmiyormuş gibi bir de bu yürüyüş yollarının üzerine park ediyorlar. Görme engelli vatandaşlar bu yolda yürürken araçlara çarpıp düşebilir veya vücutlarının herhangi bir yerini yaralayabilir. Engellilere bir engel de bu araçlar oluyor" diye konuşarak tepkilerini dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu Caddede Kaldırımları İnsanlardan Çok Araçlar Kullanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN