Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valiliği’nden ‘Sıcak’ Önlem

Giriş Tarihi: 22.7.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Aydın Valiliği’nden ‘Sıcak’ Önlem
’da çöl sıcaklarının iyice hissedilmesiyle birlikte kamu kurum kuruluşlarında çalışan ve kronik hastalığı olan, hamile, engelli, yaşlı ve açıkta çalışanlar için kolaylık sağlanıyor.
Afrika sıcaklarından Türkiye’de en çok etkilenen iller arasında olan Aydın’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan ’sıcak’ uyarısının ardından engelli, hamile, kronik rahatsızlığı olan ve açıkta çalışan kamu çalışanlarına kurumlarınca önceki yıllarda olduğu gibi kolaylık sağlanıyor. Aydın Valisi Erol Ayyıldız sıcak havaların etkisini hissettirdiği günden itibaren gerekli önlemlerin alındığını ve çalışanlara da gerekli kolaylıkların sağlandığını ifade etti.
Sıcak hava dalgası dönemlerinde risk guruplarına yönelik olarak Aydın Valiliği olarak gerekli kolaylıkların sağlandığının altını çizen Vali Ayyıldız, “Yaz sezonu başladığında hava ile ilgili olarak hassas olan kesime biz zaten kendi rutininde kolaylıklar tanınıyoruz. Aydın eskiden beri sıcak olana bir ildir. Bunla ilgili olarak reflekslenme oluşturulmuş durumdadır. Özel durumları ile ilgili olarak eskiden beri hava şartlarına dayalı olarak kolaylıklar sağlanıyor ve gerekli tedbirler alınıyor. Aydın’ın kendi içinde de bu hareket biçimi var zaten. Her yıl bu sıcak olan zaman diliminde dezavantajlı gruplara karşı sıcak hava şartlarında nasıl davranacakları noktasında, kolaylıklar anlamında Valilik olarak bir hareket tarzı geliştirdik ve bunu da her yıl uyguluyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Valiliği’nden ‘Sıcak’ Önlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN