Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASKİ’nin Yer Tabelası Olmayınca Çareyi Kahveci Buldu

Giriş Tarihi: 23.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 12:47
ASKİ’nin Yer Tabelası Olmayınca Çareyi Kahveci Buldu
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğünün (ASKİ) Didim’deki Şubesinin yerinin vatandaşlarca bilinememesi ve bu konuda herhangi bir tabelada asılmaması çevredeki işyerlerinin tepkisini çekti.
ASKİ’nin Didim’de kurulduğu günden bu yana aynı yerde hizmet vermesine rağmen halen daha yerinin bazı vatandaşlarca bilinememesi ve bu konuda vatandaşların çevredeki işyerlerini sorarak ASKİ’nin yerini araması sorunu devam ediyor. Efeler Mahallesi Koçkar Caddesi üzerinde bulunan ASKİ Didim Şube binası gerek Didimlilerce gerekse Didim’e tatile gelen vatandaşlarca yerinin bilinmemesi bazı esnafları yeni çareler arattı. ASKİ ile aynı cadde üzerinde bulunan Kahvehane işleten Nihat Özçevik ise işyerinin ASKİ’nin yerini bildiren uyarı levhası asarken bu konuda yetkililerin çözüm bulmasını istedi
Nihat Özçevik her gün onlarca insanın kahvesine gelerek ASKİ’yi sorduğunu belirterek “Genci yaşlısı her gün insanlar ASKİ’nin yerini bulmak için buraya geliyor; bizde tarif ediyoruz. ASKİ’nin bu sokakta açılalı uzun süre oldu ama herkes yine de bulamıyor. Bu konuda yaklaşık 1 yıl önce yine gazetede beyanat verdim ve sokağın başına tabela konulmasını istedim; kimse oralı olmadı. Didim’de bu tür kurumların belli başlı yerlerde tabelaları olmalı. İnsanlara eziyet edilmesin. Sadece benim işyerine değil çevredeki diğer işyerlerine de adres soran insanlar oluyor. Yetkililerin bir an önce sokak ve cadde başlarına tabela koyarak halka yardımcı olmalarını bekliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ’nin Yer Tabelası Olmayınca Çareyi Kahveci Buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN