Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuyucak’ta Bulunan AT Uzuvları Halkı Tedirgin Etti

Giriş Tarihi: 24.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
Kuyucak’ta Bulunan AT Uzuvları Halkı Tedirgin Etti
’ın Kuyucak İlçesi Kırbahçeleri mevkinde zeytin bahçesi bulunan çiftçi Mehmet Özkul (45), kimliği belirsiz şahıslar tarafından tarlalarında at kesildiğini ifade ederek, ilçe halkının at eti yemesinden şüphelendiğini iddia etti.
Kendi ve çevre zeytin bahçelerinde yapılan gözlemde kemik yığınlarının arasında bazı dar ve uzun kafa kemiklerinin atlara ait olabileceği şüphesi ortaya çıkarken, birçok at kafası, yelesi, tüyleri, ayakları ve kan izlerine rastlanması ise Kuyucak halkı at eti mi yiyor sorusunu akıllara getirdi. Konuyu Jandarmaya bildirdiğini fakat henüz bir sonuç alamadığını söyleyen Özkul, yetkililerden yardım istediğini belirterek, halkın sağlığı ile oynanmasından endişe duyduğunu ifade etti.
“VATANDAŞIMIZIN AT ETİ YEMESİNDEN ŞÜPHELENİYORUZ”
hiç kimsenin halkın sağlığı ile oynamasına izin vermeyeceğini söyleyen Çiftçi Mehmet Özkul, zeytin bahçelerinde at kesenlerin yakalanmaması durumunda ilçe halkının hep endişe ile et yiyeceğini söyledi. Özkul, “ Bayramın arife günü tarlamdaki zeytin ağaçlarını sulamak üzerine buraya geldim. Burada 3 tane at kesildiğini farkettim. Çünkü at tüyleri ayakları ve yelesi vardı. Hemen jandarmaya haber verdim. Jandarma konuyla ilgilenmedi. Bende Belediye Başkan Yardımcısına konuyu anlattım fakat o da başından sağdı. Bende en sonunda size haber verip, halkın bu konuda bilgilenmesini ve sağlığı ile oynanmasını engellemek istedim. Her ağaçta kan izi var. Atları ayaklarda kestikleri o kadar belli ki ağaçların gövdeleri hep kan. Sabah erken saatlerde gelip kesiyorlar. Kestikten sonra da atıklarını çalıların aralarına atıyorlar ki kimse görmesin diye. Ben bu at kellerinin, ayaklarının, yelelerinin ve tüylerinin çoğunu çalıların arasından buldum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuyucak’ta Bulunan AT Uzuvları Halkı Tedirgin Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN