Akbük Yerel Hizmetler Merkezi’ni Başkan Çerçioğlu Açtı

Giriş Tarihi: 2.10.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:57
Akbük Yerel Hizmetler Merkezi’ni Başkan Çerçioğlu Açtı
Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Merkezi Akbük Şubesi, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından hizmete açıldı.
Aydın’ın 16 ilçe ve 36 beldesinde kurulması planlanan Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Merkezleri’nin ikincisi Didim’in Akbük Mahallesinde açıldı. Törene Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş ve belediye meclis üyeleri katıldı. Açılışa katılan protokol üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehteran Takımı tarafından marşlar eşliğinde karşılandı.
Hizmet binası önünde toplanan kalabalığa seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, İlçeye yapılan hizmetleri anlattı. Kurulan platformda yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Çerçioğlu; "Fen işleri olarak Akbük içerisinde 164 bin metrekare, Akbük ve Bozbük arasında 13 bin 700 metrekare yol asfaltı kaplattık. Didim merkezde 36 bin 780 metrekare asfalt kaplama gerçekleştirdik. Yine Didim’de Adnan Menderes Buvları’nda 92 bin 800 metrekare sıcak asfalt kaplaması yaptık. Didim merkez Çakırcalı Caddesinde 5 bin 490, Kafadar Caddesi’nde 3 bin 254, Kıtıklı Caddesi’nde 5 bin 740, Sahil Caddesi’nde 7 bin, Üç Mevsim Caddesi’nde de 6 bin metrekare beton parke taşı döşemesi gerçekleştirdik. Bunları bir yıl içerisinde yaptık" ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, dualar eşliğinde hizmet binasının açılış kurdelesini kesti.
HİZMETE DEVAM VURGUSU
Yeni açılan hizmet binasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çerçioğlu, Akbük’ün 2019 yılına kadar alt ve üstyapı sorununun kalmayacağını ifade etti. Çerçioğlu, Akbük’ün kendilerinin gözbebeği olduğunu, turizmin daha iyi noktaya gelmesi için Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerine devam ettiklerini vurguladı. Hizmetleri yaparken vatandaşlarla daha sık görüşebilmek, sorunları birinci ağızdan alabilmek için 16 ilçede ve 36 beldede yerel hizmetler merkezleri açtıklarını sözlerine ekleyen Özlem Çerçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İlkini önceki gün Nazilli’de açtık. İkincisini de Didim’in beldeden mahalleye dönüşen Akbük’te açıyoruz. Akbük’te yaşayan vatandaşlarımızın herhangi bir sorunu olduğunda birebir bu binaya gelerek ve Büyükşehir Belediyesi personeli ile görüşerek, sorunlarını, isteklerini, problemlerini buradan bizlere iletebilecek. Bu binada ulaşım, alt yapı, sosyal hizmetler, fen işleri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili tüm sorunlar aktarılabilecek."
PAZARYERİNDE KAVURMA DAĞITTI
Açılış programını Akbük’te kurulan pazaryerinde sonlandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, alışveriş yapan vatandaşlara Belediyenin kurduğu çadırdan pilav ve kavurma dağıttı. Daha sonra pazardaki esnafı ziyaret eden Çerçioğlu’na Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi eşlik etti. Çerçioğlu, pazaryeri ziyaretinin ardından Didim Belediyesi’ne giderek Deniz Atabay ile kısa süren bir toplantı gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akbük Yerel Hizmetler Merkezi’ni Başkan Çerçioğlu Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN