Rektör Adayı Arzu Mirici ÇTSO’yu Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 19.2.2015 14:28
Rektör Adayı Arzu Mirici ÇTSO’yu Ziyaret Etti
Onsekiz Mart Üniversitesi’nde bu ay sonunda yapılacak rektörlük seçimlerinde aday olan Prof. Dr. Arzu Mirici, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
Ziyarette, ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Semizoğlu, İbrahim Gürbüz, Fatih İş ile Genel Sekreter Sema Sandal yer aldı. ÇOMÜ Rektör Adayı Prof. Dr. Arzu Mirici, ziyaretinin amacının Ticaret ve Sanayi Odası’nın görüşlerini almak olduğunu belirterek, Üniversite ile ticaret ve sanayinin temsilcileri olarak ÇTSO’nun gerçekten işbirliği yapacak kurumlar olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Arzu Mirici, “İki kurum olarak işbirliğini geliştirmemiz gerekiyor. Üniversitemizde ara eleman yetiştiren çok sayıda meslek yüksekokulumuz var. Üniversite olarak sanayinin hizmetinde olduğumuzu, özellikle ara eleman sağlayarak sanayinin ihtiyacını karşılamak istediğimizi söylemek istiyoruz. Üniversitemizde 44 bin öğrenci var, stajyer olarak olsun, mezunların istihdam edilmesi, iş imkanlarının sağlanması şeklinde olsun Çanakkale’deki kuruluşlar ile işbirliği yapmamız gerekiyor. İstihdam konusunda üniversite ve iş dünyası işbirliği yapmayınca, işsizlik sorunu ortaya çıkıyor. İş dünyası için de nitelikli eleman bulma sorunu yaşanıyor. Öğrencilerimizin sizlerin ihtiyacı doğrultusunda istihdam edilmesini istiyoruz. Bu anlamda iş dünyasının deneyimlerini ve ihtiyaçlarını öğrenmek istiyoruz. Önerileriniz doğrultusunda eğitimleri şekillendirmemiz de söz konusu olacaktır” dedi.
ÇTSO Başkanı Bülend Engin, “Hakkınızda hayırlısının olmasını dilerim. Sizin için, aileniz için, üniversite için, Çanakkale için hayırlısı neyse öyle olsun. Hakkınızda hep olumlu sözler duyduk, bir bayan aday olmanız nedeniyle de memnuniyet duyuyoruz. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite’miz ne kadar gelişirse o kadar iyi olur. Biz her zaman rekabetin kaliteyi artıracağı düşüncesi ile hareket ediyoruz. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda da üyelerimizden aldığımız aidatları Çanakkale’ye hizmet için kullanıyoruz. Bizim 100 kat büyüklüğümüzdeki odalar bile Ar-Ge Merkezi kurmadı. Biz Çanakkale’ye hizmet olsun, yüksek teknolojili ve katma değerli üretimlerin önü açılsın diye Ar-Ge Merkezi inşa ettik. Bir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından inşa edilerek Üniversite’ye hibe edilen ilk ve tek Ar-Ge Merkezi’nde yerler doldu, şimdi ikincisi yapmak için yer talebinde bulunduk ve talep toplamaya başladık. Bu kez daha da büyüğü olacak, önemli olan buranın da dolması” diye konuştu.
Prof. Dr. Arzu Mirici de iki kurumun Teknopark ve Ar-Ge konusunda, bu pastayı nasıl büyüteceği hakkında işbirliği yapması gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör Adayı Arzu Mirici ÇTSO’yu Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN