Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lapseki Endüstri Meslek Lisesi Açılıyor

Giriş Tarihi: 9.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Lapseki Endüstri Meslek Lisesi Açılıyor
’nin Lapseki İlçesinde Çelik İhracatçıları Birliği ile İÇDAŞ Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş. tarafından yaptırılan Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 16 Mart Pazartesi günü eğitim-öğretime açılacak.
Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde 16 Mart Pazartesi günü eğitim-öğretime açılacak olan Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine Atatürk lisesinde okuyan 200 kadar öğrenci nakledilecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar tamamlanıyor. 11 derslik ve 13 laboratuvardan oluşan okula ilk olarak ilçe merkezinde kalan Atatürk Lisesinde eğitim-öğretime devam eden 200 kadar öğrenci nakledilecek. Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz şube müdürleriyle birlikte okuldaki son hazırlıkları yerinde takip ediyor. İddialara göre İçdaş A.Ş. yetkilileri tarafından açılışa Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılacağı yer alıyor.
16 Mart Pazartesi günü boşalacak olan Atatürk Lisesine orta okul öğrencilerinin kaydırılmasını isteyen veliler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne çağrıda bulundu. 25 Eylül ilk ve orta okulunda okuyan 500 civarındaki öğrenci için veliler düzenleme istedi. Kış şartlarında öğleden sonra okula giden ilköğretim öğrencileri hava karanlığında evlerine dönmesi velileri mağdur etti. Okulun boşalmasını fırsat bilen veliler yaptıkları açıklamada, “Çocuklarımız öğleden sonra okula gidiyor. Boşalan okula 258 Eylül ya da İmam Hatip Orta Okulundan birisinin taşınmasını istiyoruz. Çocuklarımız öğlenden sonra okula gidiyor gece karanlığında okuldan çıkıyor. Ders çalışma sistemimiz zor oluyor. Sabah kalkar kalkmaz hemen derse başlıyoruz öğleden sonra akşama kadar ders verilmesi çocuk psikolojisi açısından da zor. Çocuklarımız uyduktan uyandıklarında dinç bir kafayla okulda eğitim görmeliler. Öğlenden sonra görülen dersler sağlıklı olmuyor" dediler.
SERVİS ŞOFÖRLERİ SEVİNÇLİ
Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin şehir merkezi dışında olması minibüs şoförleri için gelir kaynağı oldu. Lapseki Meslek Yüksek Okulu ve Atatürk Lisesi öğrencileri ile birlikte yaklaşık 500 kadar öğrenciyi taşıyacak olan şoförlerin yüzü gülüyor. Kış aylarında servis taşımacılığının ilçede zayıf olmasından yakınan şoförler bu açığı öğrenciler ile kapatmanın peşine düştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lapseki Endüstri Meslek Lisesi Açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN