Ayhan Gider Hedeflerini Açıkladı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Ayhan Gider Hedeflerini Açıkladı
AK Parti Milletvekili Aday adayı Ayhan Gider, her aday adayının, ‘Çanakkale için en iyisi yapmak’ hedefinin olduğunu belirterek, “Benim iddiam da aynı; Çanakkale için en iyisini yaparım” dedi.
AK Parti milletvekili aday adaylarından eski İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan Gider, bürokrasiden siyasete geçmesinin sebebi olarak, yapılan 1/100 binlik çevre düzeni planı, boğaz köprüsü ve bütün şehir projesiyle katlanarak büyüyen bir yola giren Çanakkale için en iyisi ne ise onu savunmak, onu gerçekleştirmek için aday adayı olduğunu söyledi. Türkiye’nin artık yönetilebilir bir ülke olması gerektiğini söyleyen Gider, “Bunu sağlayacak eğer başkanlık sistemi ise başkanlık sisteminin Türkiye’de konuşulması gerek. Türkiye çok büyük bir kavganın içinden geçiyor, büyük bir mücadele veriliyor. Uzun yıllar milletin iradesini hiçe sayan, seçimle iş başına gelmiş hükümeti devirmek isteyen gruplar milleti yönetmek istedi. Bundan önce ünüformalılar askeri darbelerle yönetmeye çalıştı. Cübbeliler verdikleri kararlara milletin iradesini hiçe saydı, son olarak da bazı parelel yapılanmalar milletin iredesine ipotek koymaya çalıştı. Ben bunları bitirmek için çaba gösteren, milletin iradesine sahip çıkan bir dünya görüşünü savunduğum için siyaset yapma kararı aldım. Siyaset yapma amacımdaki birinci önceliğim budur. Türkiye’nin idari yapısının artık yenilenmesi gerektiğini, Türkiye’nin daha yönetilebilir ve daha hesap verilebilir bir ülke olması gerektiğine inanıyorum. Bu söyledikleriminin yapılabileceği sistem bugün başkanlık sisteminde mümkünse eğer başkanlık sistemi, eğer başka bir sistem de mümkünse başka bir sistem, şekli, şemali, ismi tartışılabilir, tartışılmayacak şey ise Türkiye’nin artık yönetilebilir bir ülke olması meselesidir” dedi.
Çanakkale’nin Bütünşehir kanuna hazırlanması gerektiğini de belirten Gider, “Bütünşehir kanunuyla Çanakkale bir bütün halinde yönetilmeye başlandığında bilgim ve tecrübemle ben burada olmak, bu yönetim şekline Çanakkale’yi hazırlayacak ekibin içinde olarak katkı sunmak istiyorum. 1/100 bin çevre düzeni planı ve boğaz köprüsüyle Çanakkale katlanarak büyüyen bir yola girdi, burada da yine tecrübelerimi kullanarak Çanakkale için en iyisi ne ise onu savunmak, onu gerçekleştirmek istiyorum, özünde bürokrasiden siyasete geçişimin sebebi budur. Bu hayallerim ve doğrularımın karşılığı AK Parti siyasetindedir, siyasi kadrolarındadır, bu yüzden de AK Partiden milletvekili adayıyım. Siyaset iddia işidir, AK Partiden aday adalığını açıklamış tüm aday adayları da ben daha iyisini, en iyisi yaparım iddiasıyla aday adayı olmuşlardır. Benim iddiam da farklı değildir; Ben Çanakkale için en iyisini yaparım” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan Gider Hedeflerini Açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN