Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daniş’ten Rektör Acer’e Kutlama

Giriş Tarihi: 25.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Daniş’ten Rektör Acer’e Kutlama
AK Parti Milletvekili Mehmet Daniş, Pazartesi günü görevine başlayan ÇOMÜ rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i kutladı.
Çanakkale için üniversitenin varlığının çok önemli olduğunu hatırlatan Daniş, “Şehrin önemli bir merkezidir. Bilime katkısı yanında şehrin ekonomisine ve gelişimine çok önemli katkıları olacak bir kurumdur. Bir yandan her geçen yıl artan öğrenci nüfusu ile şehre dinamizm getirirken, bir yanda da bütçesi ve çalışanları ile Çanakkale merkez ve ilçelerine önemli bir ekonomik katkı sağlamaktadır.
Son 12 yıldır Üniversitenin bütçesinin ve öğrenci sayısının artışı, AK Parti hükümetinin ÇOMÜ’ye verdiği değeri göstermektedir. 12 bin olan öğrenci sayısı 40 bini geçmiştir. 12 milyon olan bütçesi 200 milyon TL’yi geçmiştir. Bundan sonraki dönemlerde de üniversiteye destek vermeye ve büyütmeye devam edeceğiz. Artık Üniversitenin bilimsel başarılarda da ön sıralarda olmasını bekliyoruz. Yeni Rektörümüz ile Üniversitemizin bilimsel başarılar ile anıldığı ve şehre yaptığı ekonomik katkıları yanında kültürel katkıları ile Çanakkale’nin bir üniversite kenti olması yolunda hızla ilerleyeceği inancındayım” dedi.
Üniversitenin bundan sonraki süreçte öğretim üyesi kadrosunun genişleyeceğini de belirten Daniş, “Bilim ve kültür dünyamızın başarılı, saygın, üretken hocalarımızla yükselecektir. Türkiye’nin başına bela olma hevesindeki paralel yapının bilim yuvasından arındırılacağına yürekten inanıyorum. Artık ÇOMÜ için yeni ve önemli bir dönem başlamıştır. Değerli Rektörümüz Prof. Dr. Yücel Acer’i yeni görevinde başarılı olacağını biliyor ve en kalbi duygularla tebrik ediyorum. Görevi boyunca kendisine elimizden gelen tüm katkıları vermeye devam edeceğim” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daniş’ten Rektör Acer’e Kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN