Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balyoz Davası Sanıklarından Emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun Beraat Etti

Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Balyoz Davası Sanıklarından Emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun Beraat Etti
Emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun, yargılandığı Balyoz Davası’ndan beraat etti.
Emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun’un (63) avukatlık görevini üstlenen Av. Mehmet Işık ve Av. Muharrem Erkek, aldıkları ortak bir kararla son celsede Barosu’nun yeni avukatlarından Av. Meltem Taş’ı yetki belgesi vererek görevlendirdiler. Suç oluşmadığına dair verilen bilirkişi raporları, mahkeme tarafından kabul edildi. Savcılık mütalaası da bu yönde olunca, mahkeme beraat kararı verdi.
Konuyla ilgili görüş belirten emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun, “Öncelikle uğradığım bu haksızlıkta beni yalnız bırakmayan tüm Çanakkaleli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Başından beri suçsuzluğumun kanıtlanacağını ve adaletin gerçekleşeceği yönündeki inancımı kaybetmedim. Bana ve şahsımda Türk Ordusu’na bu komployu kuranların, adalet önünde hesap vermelerini istiyorum. Bu sürecin de sonuna kadar takipçisi olacağım” dedi.
Karardan mutluluk duyduğunu belirten Av. Mehmet Işık, “Bağımsız yargının ne kadar önemli olduğu açıkça görülmüştür. Adaletin gerçekleşmesinden çok mutluyum. Bitmeyecek bu kavgada mücadele ettiğimiz ve sonuç aldığım için çok mutluyum” diye konuştu.
Emekli Tuğgeneral Tutkun, davanın açılmasından kısa bir süre sonra tutuklanmış ve Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’nde 3 buçuk yıl hapis yattıktan sonra 19 Haziran 2014 yılında tahliye edilmişti.
Beraat kararının kesinleşmesinden sonra uğranılan mağduriyetle ilgili tazminat ve ceza davalarının sonuçları da kamuoyunda merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balyoz Davası Sanıklarından Emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun Beraat Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN