Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çan’da Meme Kanseriyle Mücadele Konferansı

Giriş Tarihi: 13.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:51
Çan’da Meme Kanseriyle Mücadele Konferansı
Çan Belediyesi, Kanser haftası münasebetiyle kadınları meme kanserine karşı bilinçlendirmek amacıyla bir konferans düzenledi.
Çan Belediyesi, alanlarında önemli isimlerin verdikleri konferansları belirli aralıklarla, farklı temalarda düzenlenmeye devam ediyor. Kanser haftası münasebetiyle Meme Hastalıkları Derneği Başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Yılmaz Akgün, Çan Belediyesi Termal Otel’de kadınlara özel olarak düzenlenen bir konferansla Çanlı bayanlara kanserle mücadele hakkında detaylı bilgi verdi. Kanserde erken tanının önemine değinen ve erken tanı yapıldığı takdirde tedavisinin en kolay yapılabildiği kanser olan meme kanserinin aşamalarını detaylı olarak anlatan Akgün, kişinin kendisini elle muayene etmesinin önemine de vurgu yaptı. Prof. Dr. Akgün, kadınların yönelttikleri soruları da cevaplandırdı.
Programın sonunda salona gelen Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, bu tür programları önemsediklerini vurgulayarak, “Başımızın tacı bayanlarımızı bu tür programlarla bilgi sahibi yapmak, sosyal belediyeciliğin temelini oluşturuyor. Kanser haftası münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz bu konferansın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı bireyler olarak yaşamak ve hayatımızı devam ettirmek için bizler bu tür konferanslara sıklıkla devam edeceğiz inşallah” dedi. Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, konuşmasının ardından Prof. Dr. Yılmaz Akgün’e çiçek vererek katılımlarından dolayı teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çan’da Meme Kanseriyle Mücadele Konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN