Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaşdemir Seçim Çalışmalarına Başladı

Giriş Tarihi: 13.4.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 14:57
Kaşdemir Seçim Çalışmalarına Başladı
AK Parti Milletvekili adayı İsmail Kaşdemir, Çanakkale’nin AK Partinin kalesi olacağını söyledi. BU seçimlerde, yüzde 50-60 oy oranını yakalayacaklarını söyleyen Kaşdemir, “Bunu kendime hedef olarak koydum” dedi.
Çanakkale’de Cumartesi günü seçim startını veren AK Partide, 2. Sıra milletvekili adayı İsmail Kaşdemir, 7 Haziran seçimlerinde AK Partinin oy patlaması yapacağını söyledi. Genel merkezin aday seçiminde belli kriterlere göre hareket ettiğini söyleyen Kaşdemir, “Tüm aday adayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü onların katkısı, onların mücadelesi bize güç vermiştir. Tabi AK Parti Genel Merkezi çeşitli değerlendirmeler sonucunda bir nihai sonuca vardı ve listeyi açıkladı. 81 vilayetteki tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bugün Çanakkale’de ‘Bismillah’ dedik ve bir giriş yaptık. Diğer milletvekili adayı arkadaşlarımla birlikte. Öncelikli olarak Çanakkale, hep ifade ettiğimiz gibi, Türkiye’de marka değeri en yüksek ve herkesin kendinden bir şey bulduğu, kabul ettiği, toplumsal mutabakatın sağlandığı ve milletin tümünün asgari müştereği diyebileceğimiz bir coğrafya. Biz Çanakkale gibi önemli bir kentin milletvekili olmanın sorumluluğunu hep omuzlarımızda hissettik. Çanakkale ruhu, şuuruyla Çanakkale Milletvekilliği yapmaya gayret gösterdik. Çalışmalarımızda Çanakkale’nin kahraman şehitlerini, kahraman gazilerini hafızalarımızda hep canlı tuttuk ve onlar için bu mücadeleyi, bu çalışma temposunu yakalamaya gayret gösterdik. Çanakkale Milletvekilliği bir insanın yapabileceği en onurlu işlerden bir tanesidir. Çanakkale gibi bir coğrafyanın, Çanakkale gibi bir kahraman şehrin milletvekilliğini yapmak da bizim beşer olarak yaşayabileceğimiz en ulvi heyecandır, en yüce makamdır, en güzel çalışma şeklidir. Her zaman Çanakkaleli olmanın avantajını yaşadık. Bir sonraki dönemde inşallah çok güzel bir oyla Ankara’ya gittiğimizde Çanakkale’ye çok çok daha büyük hizmetlerimiz olacaktır. Bugüne kadar bir çok hizmetimiz oldu ama yetmez. Çanakkale’ye ne yapsak azdır. Ne kadar çok çalışılsa azdır. Biz Çanakkale’ye daha çok hizmet üretmek, daha çok katma değer kazandırmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
Çanakkale’nin, AK Partinin kalesi olabilecek potansiyeli olduğunu da söyleyen Kaşdemir, “Aslında Çanakkale AK Parti gibi düşünen, AK Parti gibi hisseden AK Partinin kalesi olabilecek, AK Parti anlayışının hakim olabileceği bir yerdir. Çünkü Çanakkale halkı demokrattır, muhafazakardır. Milli ve manevi değerlerine bağlıdır. AK Parti de hem demokrat hem muhafazakar bir parti. Milli ve manevi değerlerine sonuna kadar saygılı ve bağlı bir parti. Baktığımızda geçmişte 40 50 yıl önce demokrat parti, yani Menderes ruhu, o bizim takip ettiğimiz yol, buralarda yüzde 60-64’ler civarında oy almış. Bu şu demektir; Biz Çanakkale’de o cevheri, o damarı yakaladığımız zaman, mutlaka ve mutlaka yakalayacağız, inşallah buralarda yüzde 50, yüzde 60’ları yakalayacağımıza inanıyorum. Bunu kendime hedef olarak koyuyorum. Çünkü bu millet çalışanı seviyor. Bu millet kendine saygı duyanı seviyor. Bu millet, kendisi gibi düşüneni, kendisi gibi giyineni, kendisi gibi yiyen içeni seviyor. Bu millet kendi değerlerine küfretmeyen, milli ve manevi değerlerine saygılı olanı seviyor. Biz de bu memleketin bir evladıyız. Benim ailem Biga’nın bir köyünde hala çiftçilik yapmakta. Ben yatılı okullarda hayatımı geçirmiş bir insanım. Bu şartlarda milletvekili olmuşum. AK Parti milletvekili olmuşum. Başka partilerde bu şekilde milletvekilliği verilmez ve yaptırılmaz insana. AK Parti bu milletin, bu toplumun partisidir. 77 milyonun tamamını kucaklayan partidir. Herkesin kendisinden bir şeyler bulabileceği bir partidir. Ben iddia ediyorum, 7 Haziran seçimlerinde, AK Parti Çanakkale’de çok büyük bir sıçrama yapacak. Bu güne kadar belki de buluşmakta geç kaldığımız halkımızla buluşacağız. Ve çok büyük bir oy patlamasıyla Ankara’ya döneceğiz. Ben umut ediyorum ki, Çanakkale savaşlarının 100. Yıl dönümünde, Çanakkale ruhuna sahip çıkan AK Partiye, Çanakkale ruhuna sahip çıkan Çanakkaleliler de sahip çıkacaktır. Çanakkale ruhunun temsilcileri aslında geç kalınmış o güçlü buluşmayı yaşayacaklardır. Biz diyoruz ki, Çanakkale ruhu bu topraklarda hakim olacak, Çanakkale ruhunun temsilcisi de bu memlekette AK Partidir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaşdemir Seçim Çalışmalarına Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN