Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bülent Turan’dan Engellilere Müjde

Giriş Tarihi: 18.5.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:34
Bülent Turan’dan Engellilere Müjde
AK Parti Milletvekili adayı Bülent Turan, engelli vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi. Turan, 2 gün sonra 4 binin üzerinde engelli memur alımı yapılacağını söyledi.
AK Parti Çanakkale Milletvekili adayı Bülent Turan, Çanakkale’de faaliyet gösteren engelli derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Burada engellilerin sorunlarını dinleyen Turan, engellilere yönelik hizmetlerin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.
Önümüzdeki günlerde engelli memur alımı yapılacağını da söyleyen Turan, “Toplumun her kesimini, engelli - engelsiz olarak seviyoruz, önemsiyoruz. Bugün sizlerle beraberiz, daha sonra programlarımıza devam edeceğiz. Türkiye’nin son 13 yılında yaptığımız işler ortada. Eğitimde ortada, sağlıkta ortada. Engelliler için yaptıklarımız ortada. Bu yaptıklarımızdan halkımız ‘Memnunuz’ derse yola devam edeceğiz. ‘Hayır’ derse de baş tacı. Hiçbir sorun yok. Bunun en güzel şahidi sizlersiniz. Biz toplumda o kesim bu kesim demeksizin herkesin devlet açısından eşit olduğunu, devletin herkesin hizmetkarı olduğunu hatırlatmak için önemli adımlar attık. Onu yaptık, bunu yaptık diye anlatmaya gerek yok. Yani şunu diyoruz; öğretilmiş çaresizlik diye bir şey var. Biz bunu kabul etmiyoruz. Engellimiz de devlette çalışabilir, öğretmen olabilir, iş kurabilir. Biz bu durumda engellimizin önünde engel olmasını istemiyoruz. Devlet bu konuda üzerine düşeni yapsın istiyoruz. 13 yıldır tek iddiamız var; engellilerimizin sorunlarını tek tek çözmek istiyoruz. 2 Gün sonra ayın 20’sinde, Cumhuriyet tarihimizin en büyük engelli memur alımı başlayacak. 4 bin 600 civarı. Sayın Başbakanımızın katılımıyla Ankara’da 4 binin üzerinde engelli memurumuz işe başlayacak. Bunları önemsiyoruz. Biz, engelli - engelsiz ayrımı yapmadan bütün kapıların açılmasını istiyoruz. Biz, çaresiz olmadığımızı hatırlatmak istiyoruz. Bu konuda üzerimize düşen neyse, devlete düşen neyse onu yapmak istiyoruz” dedi.
Bülent Turan, kahvaltının ardından, katılımcılara karanfil yerine pencerelerinin önünde bakmaları için küçük saksılar içerisinde süs bitkisi hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Turan’dan Engellilere Müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN