’den Dünya’ya ‘Turizm’ Başlıklı Barış Çağrısı

Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:01
Savaşları’nın 100. yılı nedeniyle, ’Turizmin dünya barışına katkıları’ konulu uluslararası turizm ve diyalog zirvesi Çanakkale’de gerçekleştirilecek.
3 yıl önce Berlin’de Nuri Özaltın başkanlığında ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın himayesinde kurulan Uluslararası Diyalog Enstitüsü (IDI-Inter Dialog Institute), 21 Mayıs’ta Çanakkale’den dünyaya ‘turizm’ başlıklı barış çağrısı yapacak. Almanya eski Cumhurbaşkanı Christian Wullf ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ana konuşmacı olduğu 110. Yıl Turizm ve Dünya Barış Çağrısı’na uluslararası kurum, kuruluş ve şirketlerin başkanları, üst düzey yöneticileri de katılacak.
Uluslararası Diyalog Enstitüsü Başkanı ve Gloria otellerinin sahibi Nuri Özaltın basına yaptığı açıklamada, “Biz turizmi öncelikle bir barış hareketi olarak görmek istiyoruz. Biz insanları din, dil, renk, kültür olarak ayırmadan hepsini aynı değer, sevgi ve saygı ile kucaklamak istiyoruz. Anadolu’muzun bu barış dolu şanlı topraklarında dünyada çapında davet ettiğimiz tüm dostlarımız ile daha dost, daha arkadaş olarak sevgi içerisinde yaşamak ve dünyayı bitlikte el ele keşfetmek istiyoruz” dedi.
Toplantıya büyük destek veren Alman Hristiyan Vakfı temsilcisi Prof. Dr. Theol., Dr. Phil. Peter Antes ve New York Yahudi Birlikleri Devlet Temsilcisi Başkanı David M. Pollock, “Turizm barış demektir. Bu barış ve diyalog zirvesini çok önemsiyoruz ve her zaman diyalog ve barış düşüncelerinin yanında olacağız” diye konuştu.
Diyalog Enstitüsü Genel Sekreteri ve Germanyfans Gmbh’ın sahibi Hüseyin Baraner ise “Barış ve insanlar arası saygı, turizmin değişmez anayasasıdır. Biz turizmi böyle anlıyoruz. Bunun için bu mesleği seçtik. Barış kenti Çanakkale’de tüm dünya turizmcileri ile el ele kenetlenerek, hep beraber turizmde ‘barış’ arzumuzu vurgulayacağız. Benim de doğduğum Çanakkale’nin, dünyada marka olmuş, barış ve insan sevgisi felsefesinin gündeme geleceğinden duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. Turizm ile barış çağrısını Çanakkale’den bütün dünya duyacak. Bu çağrımıza ve zirvemize katılmak isteyenleri Çanakkale’de aramızda görmek istiyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale’den Dünya’ya ‘Turizm’ Başlıklı Barış Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN