Güney Marmara Çevre Platformundan Çevre Platformu’na Tepki

Giriş Tarihi: 18.5.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 12:01
Güney Marmara Çevre Platformundan Çanakkale Çevre Platformu’na Tepki
Güney Marmara Çevre Platformu üyesi bir grup, “Gerçek samimi çevre protestolarına her türlü desteği vereceğimizi çevre unsurlarının kimseden destek almadan takipçisi olacağımızı açıkça ilan ediyoruz” diyerek, Çevre Platformu Temsilciliği önüne siyah çelenk bıraktı.
Güney Marmara Çevre Platformu üyeleri, Çanakkale’nin Çan İlçesinde yapılması planlanan yerli kömüre dayalı Termik Santral projesi ile ilgili olarak Çanakkale Çevre Platformu Temsilciliği önüne siyah çelenk bıraktı.
Güney Marmara Çevre platformu adına yazılı basın açıklaması yapan platform sözcüsü Cüneyt Çetin “Çan’da yapılması planlanan Yerli Kömüre dayalı Termik santral projesinin çevre unsurlarını devam eden mahkeme sürecinde bilirkişi heyetinin proje yerinde çalışma yapacağı 20 Mayıs tarihinde protesto edilmesi tarafımızdan talep edilmiştir. Bölgede var olan İthal Kömür santralleri, ağır sanayi demir hammaddeleri ve seramik fabrikaları yok sayılıp İthal Kömür lobisinin desteğini alarak ve özellikle mahkeme Bilirkişisini etkilemeye yönelik ÇED olumlu Belgesinin İlanından 5 ay sonra Yerli Kömür santrallerinin protesto edilmesi gerçek çevrecilik ile bağdaşmadığından tarafımızdan kabul görmemiştir. Bölgede var olan ithal kömür lobisinin desteklediği çevreci gruplar gerçek çevre hassasiyetinden çok uzak bir şekilde faaliyet gösterdiği düşüncesi oluşmuştur. Bu kapsamda Çanakkale Çevre Platformu Temsilciliği önüne siyah çelenk bırakılma suretiyle tarafımızdan bu faaliyetler protesto edilmiştir. Gerçek çevrecilik tüm çevreyi etkileyen etkenlerin objektif ve eşit ölçülerde irdelenmesi, olumsuz faaliyetlerin belirlenmesi ve bertaraf edilmesinin sağlanmasıdır. Farklı beklentilerin oluştuğu çevre eylemleri sadece bu eylemlerden rant elde etmek isteyenlere hizmet etmektedir. Gerçek samimi çevre protestolarına her türlü desteği vereceğimizi çevre unsurlarının kimseden destek almadan takipçisi olacağımızı buradan açıkça ilan ediyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güney Marmara Çevre Platformundan Çanakkale Çevre Platformu’na Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN