Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bülent Turan Biga’da STK’larla Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 22.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 23.5.2015 07:22
Bülent Turan Biga’da STK’larla Bir Araya Geldi
AK Parti Milletvekili adayı Bülent Turan, Biga’da STK temsilcileriyle bir araya geldi. Bilal Erdoğan’ın da konuk olarak katıldığı toplantıda, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, sorun ve isteklerini dile getirdi.
AK Parti Çanakkale Milletvekili adayı Bülent Turan, Biga’da Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’da katıldı. Toplantıda selamlama konuşması yapan Erdoğan, “Ben de sivil toplum faaliyetleriyle iştigal eden bir kardeşinizim. Bu nedenle STK çalışmalarını çok önemsiyorum. Bugün de buraya benzer bir çalışma için gelmiştim. 25 yıldır tanıdığımız büyüğümüz, dostumuz Milletvekili adayımız Bülent Turan’ın çalışmalarına da iştirak ettim” dedi.
Ardından konuşan Milletvekili adayı Bülent Turan, “Ben, Biga’yı çok iyi biliyorum, çok önemsiyorum. Ben Lapsekiliyim, masterımı burada, hemen arkadaki üniversitede yaptım. Biga’nın, Bigalının sorunlarını, isteklerini yakından biliyorum. Bunları hep birlikte çalışarak çözeceğiz, çözüyoruz. Hastanemiz başladı, yapılıyor. Mevcut hastanemizde taksicilerimizin durak problemi vardı, o da çözüldü. OSB’nin doğalgaz meselesi vardı, söz verildi, yoluna girdi. 2017’de adımı atılacaktı ama erkene alacağız. 2016’da bitecek. Fen lisesi sorunumuz vardı. Dün Bakanımızla görüştük. İmzalar atıldı, çözüldü. AK Parti’den daha iyi hizmet yapan olamaz. Onlar konuşur, AK Parti iş yapar. Daha bu başlangıç. Bunun gibi bir çok çalışmamız olacak. Kadınlarla bir araya geldik, 5 çayları yaptık. Detaylara girmiyorum. Gittiğimiz her yerde en yaşlımızı bulduk, elini öptük, hayır duasını aldık. 1 yaşlının oyundan ne olur? Ama biz böyle düşünmüyoruz. Biz, gönülden gönle yol yapmak istiyoruz. Biga’da 109 yaşında teyzemizi bulduk. Elini öptük. Gidin görün. 109 yaşında ama her şeyi dün gibi hatırlıyor. Ancak bizlerde sizlerden destek istiyoruz. Ben buranın çocuğuyum, Çanakkale’nin çocuğuyum. Buradayız, bir yere gitmeyiz. Biga’nın 1 vekili vardı, şimdi 2 vekili olacak. Ama biz 2 değil, 3 vekil 4 vekil istiyoruz. Siz bize sahip çıkarsanız, Ankara’ya tüm sorunları çözmek için gideriz. Vekillik ayağımızın kiri. Ben iş yapmak istiyorum. O yüzden bize sahip çıkın, beraber koşalım, beraber yorulalım” diye konuştu.
Bülent Turan’ın ardından, STK temsilcileri, yaşadıkları sorunları ve isteklerini aktardı. Bülent Turan, anlatılan sorunları tek tek not alarak çözümü için çalışacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Turan Biga’da STK’larla Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN