MHP İl Başkanlığı Çin’i Kınamak İçin Denize Çelenk Bıraktı

Giriş Tarihi: 3.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:51
MHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı, hayatını kaybeden Uygur Türkleri için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından, Çin’i kınamak için denize çelenk bıraktı.
Çanakkale MHP İl ve MHP Merkez İlçe Başkanlığı, Doğu Türkistan’da öldürülen Müslüman Uygur Türkleri için, il merkezindeki Necippaşa Camisi’nde Cuma namazı öncesinde mevlid-i şerif okuttu. Cuma namazının ardından ise gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaza katılanlar, daha sonra ikordon boyunda bir araya geldi.
MHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Pınar, Doğu Türkistan’daki meselenin sadece Uygur Türkünün bir sorunu olarak görülmemesi gerektiğini, vicdan sahibi insanların bu meseleyi sahiplenmeleri gerektiğini belirtti.
MHP İl Başkanı İsmet Balkan, Doğu Türkistan’da öldürülen Müslüman Uygur Türkleri için Çanakkale’de gıyabi cenaze namazı kıldıklarını hatırlatarak, “Çin’in yaptığı zulüm ve eziyetleri protesto ediyoruz. Çanakkale Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu zulme dikkat çekiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale teşkilatları olarak, Çin’i protesto ediyor, Çin’in Uygur Türklerine karşı yürüttüğü soykırım saldırısını durdurmasını istiyoruz. Katliama uğrayan bütün soydaşlarımızı rahmetle anıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından MHP İl Başkanı İsmet Balkan, MHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Pınar ve partililer, Çin’i kınamak için çelengi denize bıraktı. Program dua okunmasının ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale MHP İl Başkanlığı Çin’i Kınamak İçin Denize Çelenk Bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN