Süleyman Demirel İçin Mevlid Okutuldu

Giriş Tarihi: 3.7.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 22:22
Süleyman Demirel İçin Mevlid Okutuldu
’de 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için mevlidi şerif okutuldu.
Çanakkale’deki mevlidi şerif programı Fevzipaşa Mahallesi Fatih Camisi’nde ikindi namazının ardından gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti 9’ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ruhu için mevlidi şerif okundu.
Fatih Camiii İmamı Hasan Kanten, kılınan ikindi namazının ardından kasideler okuyarak dinleyenlerin yüreğini serinletti. Öte yandan, cami cemaatiyle sık sık namazlara katılan bedensel ve zihinsel engelli bir gencin kaside okunması sırasında hocanın giderek elini öpmesi dikkat çekti.
Okunan kasidenin ardından Cami Müezzini Salih Cankı mevlidi şerif ve Kuran-ı Kerim’den ayetler okudu. Zihinsel engelli gencin yine aynı şekilde mevlidi şerif okunması sırasında müezzin Cankı’nın yanına gelerek elini öpmesi dikkatlerden kaçmadı. Mevlidi şerif programı sonunda kısa bir açıklama yapan Fatih Camii İmamı Hasan Kanten, “Eski Cumhurbaşkanlarımızdan Süleyman Demirel’in ruhuna bağışlanmak üzere, Çanakkale Fatih Camii’nde mevlidi şerif okunmuştur. Kaside ve ruhuna bağışlanması için sureler okuduk. Sonra mevlitten belli bölümlerle, bütün merhum Cumhurbaşkanlarımızın ruhuna bağışlayacağız inşallah” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süleyman Demirel İçin Mevlid Okutuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN