Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylülerin Göçmen Ticareti Tepkisi

Giriş Tarihi: 8.7.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 21:23
’nin Ayvacık ilçesine bağlı Bademli köyü halkı, kaçak göçmen organizatörleri yüzünden tedirginlik yaşadıklarını söyledi.
Bademli Köy Muhtarı Saffet Erbil, kaçak göçmen organizatörleri yüzünden köy halkı olarak sürekli tedirginlik içinde olduklarını belirterek, “Bu göçmen ticareti yapan şahıslardan yana çok sıkıntılıyız. Geçenlerden, yani göçmenlerden yana bir sıkıntımız yok” dedi.
Göçmenlerden yana sorun yaşamadıklarını, asıl sorunun organizatörler yüzünden yaşadıklarını belirten Erbil, “Kaçakların sadece pisliği oluyor ama öbürküler silahlı oldukları için vatandaşı tedirgin ediyor. Çobanlarımız dağa bayıra çıkmaya korkuyor. Aşağıda sahilde olanlar evlerine çıkmaya korkuyor çünkü nerden ne zaman çıkacakları belli değil. Zeytin toplama zamanı gelecek. Yarın öbür gün bizim kadınlarımı zeytin toplamaya gidemiyor. Onun için köy olarak, köy halkı olarak çok tedirginiz. Bunu jandarmaya biraz daha destek verilerek ya da geçici olarak buraya güvenlik güçleri aktarılarak bu işin önlenmesini yüksek makamlardan bekliyoruz. Yardımcı olurlarsa bize iyi olur. Bizim sahilimiz geniş ve Midilli’ye en yakın bölge olduğundan devamlı buradan geçiyorlar ve 20- 25 dakikada karşı adaya varıyorlar. Bunu önlenmesini istiyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylülerin Göçmen Ticareti Tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN