Trakya Üniversitesi’nde Lazerli Tedavi Dönemi Başladı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Trakya Üniversitesi’nde Lazerli Tedavi Dönemi Başladı
Trakya Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniğinde lazer tedavilerine başlandı.
Trakya Üniversitesi Başhekimlik Toplantı Salonunda yapılan açıklamada lazer tedavisine başlandığı duyuruldu. Lazer tedavilerinde, vasküler lezyonlar (porto şarabı lekesi, telenjiektaziler, bacaktaki variköz damarlar, piyojenik granülom), pigmentasyon bozuklukları (deride güneşe bağlı renk koyulaşması, melazma ) akne ve akne skarları, stria denilen deride gelişen çatlaklar, deri yenilenmesi, tırnak mantarı tedavisi ve epilasyon işlemleri ile hizmet veriyor.
Trakya Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Yrd. Doç. Dr. Selma Korkmaz, klinikte ayrıca diğer kozmetik işlemlerin ilerleyen zamanda uygulamaya geçeceğini belirterek, hekimlerin dışında lazer tedavi uygulamalarının doğru olmadığını söyledi. Plastik, Rekonstrüktif Estetik Cerrahi ve Dermotologların ihtisasları sürecinde bu uygulamaların eğitimlerini aldıklarını dile getiren Yrd. Doç. Dr. Korkmaz, "Bu iki uzmanlık alanının hekimlerinin komplikasyonları tedavi etmeleri daha doğru olacaktır. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin ve Türk Dermotoloji Derneğinin Sağlık Bakanlığı ile çalışmaları devam etmektedir. Hekim dışında bu işlemlerinin uygulanmasının doğru olmadığı çeşitli basın toplantılarında gündeme getirilmiştir" dedi.
Lazer tedavilerinde hipertrofik skar, keloid, hiperpigmentasyon, hipopigmentasyon, yanık, kalıcı yara izi, allerjik reaksiyonlar, enfeksiyonlar gibi yan etkiler gözlendiğini ifade eden Yard. Doç. Dr. Korkmaz, "Bu yan etkiler lazer konusunda deneyimli hekimler ile daha nadir görülmektedir ve olası komplikasyonlara daha bilinçli bir şekilde müdahale edilmektedir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trakya Üniversitesi’nde Lazerli Tedavi Dönemi Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN